Zpět na výběr rostliny

Svítel latnatý

Svítel latnatý pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Kulovitá koruna je řídce větvená. Má složené listy připomínající jasan, které však jsou nejširší ve střední části listu. V létě vykvétají chomáče drobných, zářivě žlutých květů. Na podzim vytváří malé lampiónky ukrývající kulatá šedá semena.

Stanoviště

Východoasijská dřevina se u nás hodí do nižších poloh. Vyžaduje slunné místo a bohatou propustnou půdu. Miluje vápenaté půdy. Dobře snáší sucho i městské ovzduší.

Kultivary

Používá se původní druh.

Zajímavosti

Svítel latnatý je znám také pod jménem zlatý déšť, což je u nás jinak často lidově používaný název pro bujně rostoucí keř, zlatici převislou.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Svítelu latnatém ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Svítelu latnatého


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.