Zpět na výběr rostliny

Syngónium

Syngónium pěstují: Lamiia


Patří do čeledi áronovité. Pochází ze Střední Ameriky.

Syngónium je popínavá nebo plazivá bylina, která má nenápadné vzdušné kořeny. Listy jsou dlouze řapíkaté a dlanito sečné. Barva listu je smaragdově zelená, u některých kultivarů panašovaná.

Péče

Rostlina potřebuje dostatek světla, ale nesnese přímé slunce. Teploty v létě do 24°C a přes zimu potřebuje 16 až 18°C, nikdy by však neměly být nižší než 12°C. Zaléváme je opatrně – nesnáší přemokření, vhodná je drenáž.

Přesazujeme ji každý rok na jaře. Tím podpoříme její růst a zdravý vzhled. Během léta rosíme, obíráme oschlé listy.

Zemina a hnojení

Substrát lehčí, humózní, propustný. Nejlepší je směs rašeliny a kompostu v poměru 3:1. Syngónium také můžeme použít pro pěstování v hydroponii.

Hnojíme v létě každé dva týdny v zimě jednou za měsíc běžným květinovým hnojivem.

Množení

Rozmnožujeme odnožemi. Vznikají na růstových uzlinách, kde vypouští i kořínky. Takže nám stačí pouze mladou rostlinku odebrat a zasadit. Při teplotě 23°C a zvýšené vzdušné vlhkosti by se nám měla do 14 dnů ujmout.

Druhy

Syngonium podophyllum

Má tenčí převislé výhony. Listy různě zbarvené, například červeno hnědé nebo se stříbřitou kresbou.

Rady a tipy

Můžeme pěstovat v závěsné nádobě a nebo nechat pnout po opěrném sloupu.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Syngóniu ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Syngónia


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.