Zpět na výběr rostliny

Tařička

Tařičku pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Je původem z horských oblastí jižní Evropy, Malé Asie. Je to nízká trvalka, která kvete polštářovitě. Je 10–15 cm vysoká. Patří do čeledi Barssicaceae – Brukvovité.

Stanoviště

Vyžaduje suché, živné a propustné půdy s dostatkem vápníku na slunci až v polostínu.

Množení a sázení

Při sázení přidáváme trochu písku, pokud máme humózní půdu. Množíme dělením nebo stonkovými řízky.

Kvetení

Květy jsou sestaveny v řídkých hroznech, jsou čtyřhranné, barva květů je bílá, růžová, červená, fialová, modrá. Kvete v dubnu až květnu. Některé odrůdy remontují, to znamená, že kvetení opakují.

Péče

Při holomrazech namrzá, proto potřebuje přikrývku ze smrkových větví. Jinak pravidelná zálivka, kypření půdy, občasné hnojení. Opět můžeme přidat písek, pokud naše zemina není příliš těžká.

Choroby a škůdci

  • Padlí (Erysiphceae)
  • Botryotiniová skvrnitost (plíseň šedá, Botryotinia fuckeliana)
  • Plži
  • Háďátka
  • Škodí Dřepčík zelný (Phyllotreta nezrum (L.))

Použití

Do květinových zídek, skalek, lem trvalkových záhonů, skupinové výsadby, do mobilní zeleně (to znamená, květináče nebo truhlíky, či jiné nádoby, které můžeme přenášet z místa na místo).

Druhy a jejich kultivary

Tařička

Hybridy a její kultivary Aureovariegata, Blue King, Double Stock, Havelberg, Red Carpet, Schloss Eckberk, Vesuv, Silberrand.

Rady a typy

Dává společně s rody Alyssum, Arabis, Euphorbia, Doronicum, Iberis a nízké druhy Phlox.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Tařičce ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Tařičky


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.