Zpět na výběr rostliny

Temnoplodec

Temnoplodec pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Řídký keř s oválnými jednoduchými listy uspořádanými střídavě na větvičkách. Květy jsou bílé, plody černé, kolem 1 cm v průměru.

Stanoviště

Dřevina pochází ze Severní Ameriky, u nás roste od nížin do horských poloh. Dává přednost mírně vlhkým půdám, jinak je na kvalitu půdy nenáročná. Vyžaduje plně osluněná místa. Je pomalu rostoucí.

Kultivary

Kultivar Nero, lidově zvaný „černý jeřáb“ se často pěstuje naroubován na kmen jeřábu ptačího a je výrazně krátkověkký.

Zajímavosti

Blízce příbuzný temnoplodec planikolistý (Aronia arbutifolia) pochází také ze Severní Ameriky, dorůstá až 3 m a vyžaduje vlhčí na humus bohaté půdy. Narůžovělé květy dávají vzniknout červeným plodům. Plody Áronií jsou jedlé a mají podobné využití jako plody muchovníků.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Temnoplodci ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Temnoplodce


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.