Zpět na výběr rostliny

Tillandsie

Tillandsii pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Tillandsie připomíná svým vzhledem okrasnou travinu, patří ale mezi oblíbené pokojové rostliny. Její tenké, dlouhé listy vyrůstají ze středové růžice a postupně se vrství, takže rostlina vyráží i do výšky. Některé druhy tillandsie se pěstuje na kůře jako epifyt, častěji ji ale uvidíte jako klasickou pokojovku.

Stanoviště

Tillandsie je teplomilná rostlina, miluje přímé slunce a teplou místnost.

Péče

Zvyšte jí vlhkost každodenním rosením. Zalévejte po celý rok mírně. Vyniká svým neobvyklým květenstvím vyrůstající z růžice. Mezi velkými, růžovými listeny se objevují velké fialové květy se třemi plátky. Rychle odkvétají, listeny ale vydrží i dva měsíce. Pak je od růžice odřízněte, aby z rostliny zbytečně nevyčerpávaly živiny.

Zemina a hnojení

Jednou měsíčně ocení tekuté hnojivo.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Tillandsii ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Tillandsie


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.