Zpět na výběr rostliny

Tlustice

Tlustici pěstují: Lacenka, sud, iris66


Tlustice patří k často pěstovaným pokojovkám. Poznáte ji podle tmavě zelených, tuhých, okrouhlých listů. Jsou silnější, protože v nich uchovávají vodu. Stonky tlustice časem mohou zdřevnatět, záleží na velikosti rostliny. Z této rostliny se dá udělat bonsaj.

Stanoviště

Jako každá rostlina má ráda dostatek světla, není ale nijak náročná. Snáší i suchý vzduch. Pro správný růst ji zimujte, na chladnější období ji uložte nejlépe do chladné světlé chodby.

Péče

Zalévejte jednou za měsíc.

Zemina a hnojení

K pěstování jim vyhovuje podobný substrát jako kaktusům.

Diskuse


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Tlustici ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Tlustice


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.