Zpět na výběr rostliny

Topol bílý

Topol bílý pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Mohutný strom s křehkými větvemi. Ve svrchní části kmene a na velkých větvích má působivou hladkou bílou kůru. Laločnaté listy jsou ze spodu zářivě bíle plstnaté. Na jaře z jehněd samičích stromů vylétá velké množství bíle ochmýřených semen. Kořenový systém je mohutně rozvětvený.

Stanoviště

Náš domácí strom roste od nížin až do středních poloh. Často ho najdeme u větších řek a tůní. Je silně světlomilný a vyžaduje bohaté hluboké půdy, které mohou na povrchu vysychat. Na vhodných půdách dobře snáší městské prostředí.

Kultivary

Známý je kultivar Pyramidalis sloupovitého tvaru a kultivar Nivea, který je v mládí výrazně bíle zabarven.

Zajímavosti

Díky své silné pařezové i kořenové výmladnosti se velmi dobře zmlazuje a snáší tudíž dobře i silný řez. Na jaře sbírané smolnaté pupeny a kůra z dvouletých větévek se dříve přidávaly do polévek.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Topolu bílém ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Topolu bílého


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.