Zpět na výběr rostliny

Topol černý

Topol černý pěstují: jovac2


Mohutný široce rozvětvený kmen. Kosočtverečné až trojúhelníkové listy jsou lesklé, tuhé a z obou stran hladké. Na jaře uvolňují samičí stromy velké množství bílého chmýří se semeny. Kořenový systém je silně vyvinutý.

Stanoviště

Naše domácí dřevina roste od nižších do středních poloh. Často roste u vodotečí a je choulostivý na změny spodní hladiny vody. Vyžaduje dostatek slunečního svitu a hluboké půdy.

Kultivary

Známý je samčí kultivar Italica se štíhle sloupovitým tvarem, který býval často vysazován u fotbalových hřišť. Dnes se častěji setkáme s kultivary topolu kanadského, kam patří Serotina, tmavočerveně rašící Robusta nebo žlutolistý kultivar Aurea.

Zajímavosti

Pro svou citlivost na změny hladiny spodní vody a skutečnost, že se velmi ochotně kříží s podobným topolem bavlníkovým (Populus deltoides) ze Severní Ameriky, se u nás můžeme i ve volné přírodě setkat vlastně jen s jejich křížencem, topolem kanadským (Populus x canadensis), který je větší než každý z rodičovských druhů a má hranaté výhony.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Topolu černém ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Topolu černého


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.