Zpět na výběr rostliny

Topol Simonův

Topol Simonův pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Široce vejčitá koruna je složená z převislých drobných větviček. Drobnější pilovité listy jsou oválné na obou koncích zašpičatělé. Koncem jara produkují samičí rostliny mnoho bíle ochmýřených semen. Má bohatě větvený kořenový systém.

Stanoviště

Strom pocházející z Číny u nás nejlépe roste ve středních polohách. Nesnáší přímé oslunění. Má rád hlubší půdy a daří se mu u vody. Dobře snáší městské prostředí i mírné zasolení.

Kultivary

K dispozici je sloupovitý kultivar Fastigiata s nelámavými větvemi.

Zajímavosti

Vyžaduje chráněné polohy, protože u nás velmi časně raší a bývá proto poškozován jarními mrazíky. Patří do skupiny balzámových topolů, které mají téměř všechny silně vonné lepkavé pupeny a zejména na jaře při rašení překrásně květinově voní.

Další z nich je například se Severní Ameriky pocházející topol balzámový (Populus balzamifera), který dosahuje výšky 25 m a má podobné nároky na růst, jako topol Simonův.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Topolu Simonovu ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Topolu Simonova


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.