Zpět na výběr rostliny

Třešeň pilovitá

Třešeň pilovitou pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


V mládí trychtýřovitá koruna získává později kulovitý tvar. Na okraji pilovité listy jsou velmi podobné listům našich domácích třešní. Bohaté květy mívají růžovou barvu.

Stanoviště

Strom pochází z východního pobřeží Asie a u nás roste na chráněných stanovištích nižších až středních poloh. V tuhých zimách namrzá. Dobře snáší mírný zástin i plně osluněná místa. Na půdu není náročná, ale upřednostňuje bohaté vápenaté půdy. Vhodná do městského prostředí.

Kultivary

Oblíbené jsou zejména plnokvěté kultivary Hisakura s růžovými květy, stejně zbarvený převislý Kiku-shidare-sakura a později bíle kvetoucí kultivar Shirofugen.

Zajímavosti

Tyto překrásně kvetoucí stromy mají sterilní květy a proto na nich po odkvětu nenajdeme žádné plody. V jejich domovině si lidé mnohem více cení květů, které jsou pro ně symbolem věčného života.

Diskuse


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Třešni pilovité ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Třešně pilovité


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.