Zpět na výběr rostliny

Třezalka kalíškatá

Třezalku kalíškatou pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Drobný keřík s celokrajnými svěže zelnými listy, které při pohledu proti světlu mají nepravidelně rozprostřené tečky. Poměrně velké, zářivě žluté květy bohatě kvetou uprostřed léta.

Stanoviště

Z jižní Evropy pocházející dřevina u nás roste od nížin do středních poloh. Vyžaduje kvalitnější propustné půdy a chráněná místa. Daří se jí v polostínu i na plném slunci, ale sucho nesnáší. Dlouhé větve dobře zakořeňují a způsobují tak rozrůstání keře.

Kultivary

Používá se původní druh.

Zajímavosti

Keřík se rozšiřuje i kořenovými výhony a tvoří tak souvislý porost, dobře vyplňující vhodné plochy. Dobře se rozmnožuje odkopky nebo kořenovými i stonkovými řízky. Brzy na jaře je vhodné rostliny posekat.

Velmi ozdobná je třezalka rozkladitá (Hypericum patulum), jejíž známý kultivar Hidcote dosahuje výšky až 1 m. Květy má uspořádány na koncích větví a objevují se na keři až do pokročilého podzimu. Je také vhodné ji každoročně zastříhnout. Dobře se rozmnožuje stonkovými řízky umístěnými pod sklo.

Diskuse


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Třezalce kalíškaté ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Třezalky kalíškaté


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.