Zpět na výběr rostliny

Turan

Turan pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Podobají se astrám, mají však jemnější úbor, květní paprsky řazeny ve více řadách. Pochází ze Severní Ameriky, 50–80 cm vysoký. Vytváří přízemní růžice, kopinatých listů.

Stanoviště

Potřebuje slunné stanoviště, vlhčí půdy, dobrou zahradní zeminu.

Množení a sázení

Množíme semenem a dělením trsu na jaře.

Kvetení

Květy jsou modrofialové, odrůdy mají také růžové tmavočervené.

Péče

Pokud seřežeme, tak remontuje, to znamená, že nám na podzim pokvete znovu, ale slaběji. Pravidelná zálivka, hnojení, kypření půdy.

Choroby a škůdci

  • Padlí (Erysiphceae)
  • Botryotiniová skvrnitost (plíseň šedá, Botryotinia fuckeliana)
  • Plži
  • Háďátka
  • Fuzarióza

Použití

Do smíšených trvalkových záhonů, k řezu.

Druhy a jejich kultivary

Erigeron

Adriana, Dominator, Rosa Triumph, Rotes Meer, Starhlenmeer.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Turanu ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Turanu


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.