Zpět na výběr rostliny

Vánoční kaktus

Vánoční kaktus pěstují: Lacenka, hanucha, sud, iris66


Patří do čeledi Kaktusovité. Pochází z Brazilských deštných pralesů. Velmi se podobá velikonočnímu kaktusu. Vánoční kaktus nemá typické kulaté tělo. Je převislý, proto se sází do závěsných košíků. Poznáte ho podle tenkých článků, které tvoří delší „větve“.

Při správné péči jejich konce vykvetou, pomůže jim hnojivo pro podporu kvetení. V srpnu se doporučuje omezit zálivku a následujících šest týdnů nezalévat vůbec.

Květy jsou růžové, červené, fialové nebo bílé. Kvete od listopadu do ledna. V případě kvetení kaktus nezimujte.

Používáme ho jako dárkovou rostlinu a do interiéru během Vánočních svátků.

Péče

Potřebuje dostatek rozptýleného světla, nesnáší přímé slunce. Teploty celoročně kolem 20°C. Zálivka pravidelná, čistou odstátou vodou. Stejně jako u ostatních kaktusů platí – nepřelévat!

Na rozdíl od ostatních ale vydrží i na severní straně u oken, protože mu nevyhovuje přímé slunce. Nemají v lásce ani změnu prostředí, opatrně tedy i při přesazování. Při přesazování proto nevysypávejte veškerý substrát z kořenů, kaktus si postupně zvykne na nový substrát. Daří se mu v zemině s příměsí humusu. Přesazujeme jednou za tří až čtyři roky do substrátu pro kaktusy.

Během roku obíráme odkvetlé květy a přihnojujeme jednou za měsíc květinovým hnojivem. Jen po odkvětu vynecháme dva měsíce.

Množení

Rozmnožujeme řízky potom, co rostlina odkvete. K zakořenění potřebují teplotu 25°C

Diskuse


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

Vánoční kaktus - péče

Fotky Vánočního kaktusu


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.