Zpět na výběr rostliny

Vavřín

Vavřín pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Patří do čeledi Vavřínovité. Pochází z Asie, kde dorůstá jako keř až několika metrů.

Je to stále zelený keřík. Listy široce kopinaté, s krátkým řapíkem. Povrch listu kožovitý a lesklý, po okraji zvlněný. Květy čtyř četné, žluté barvy. Plod je černá bobule. Celá rostlina aromaticky voní.

Péče

Potřebuje dostatek světla, snáší i přímé slunce. Přes léto umístíme rostlinu ven, kde snáší i vysoké teploty. Přes zimu jí stačí teplota 10 až 12°C. Zálivka přes léto dostatečná, záleží na počasí – v parných dnech i každý den. V zimě zálivku omezíme.

Mladé rostliny každý rok přesadíme do nové zeminy. Starší rostliny přesazujeme jen podle potřeby. Během roku rosíme a obíráme oschlé listy. Rostlina se dá dobře tvarovat řezem.

Zemina a hnojení

Potřebuje těžší substrát s dostatkem humusu. Vhodná je ornice s kompostem. Hnojíme 0,2 až 0,3% roztokem, kde je obsažen ve stejném poměru dusík i draslík. Přihnojujeme od března do srpna každých 14dní.

Množení

Rozmnožujeme vrcholovými řízky na jaře nebo v září. Řízky musí mít 3 až 6 listů. Spodní část řízku seřízneme šikmým, čistým řezem a použijeme stimulátor pro lepší zakořenění. Po více kusech zapícháme do květináčů a necháme při teplotě 20 až 24°C zakořenit. Po 6 až 8 týdnech nám zakoření.

Choroby a škůdci

Ze škůdců můžeme najít na rostlině červce a padlí.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Vavřínu ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Vavřínu


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.