Zpět na výběr rostliny

Velikonoční kaktus

Velikonoční kaktus pěstují: Lacenka, sud


Patří do čeledi Kaktusovité. Pochází z jižní Brazílie. Velikonoční kaktus vypadá podobně jako vánoční. Je to bohatě kvetoucí rostlina, která má místo listů články, které jsou jednotlivě dlouhé až 5 cm. Na posledním článku vznikají od března do května četné hvězdicovité květy. Ty jsou 3 až 5 cm velké, červeno růžové barvy. Občas se ale může stát, že svými květy vás potěší i v srpnu.

Používáme jí jako dekorativní rostlinu o velikonočních svátkách nebo jako dárkovou květinu.

Péče

V péči se podobá svému vánočnímu příbuznému. Potřebuje dostatek rozptýleného světla. Teploty v létě kolem 20°C a v zimě při vegetačním klidu stačí pouhých 10 až 12°C. Zaléváme často, ale nepřemokřujeme. V zimě zálivku omezíme.

Přesazujeme v létě podle potřeby jednou za dva nebo tři roky do kaktusové zeminy. Přihnojujeme během vegetace každý dva týdny hnojivem pro kaktusy. Vegetační klid je potřeba dodržet, jinak nám Velikonoční kaktus nepokvete.

Přes zimu se velikonočnímu kaktusu daří na světle na teplejší chodbě nebo v chladnější místnosti. I během vegetace ji ale neumísťujte do přetopené místnosti. Proto se hodí například do ložnic, kde se teplota pohybuje okolo 20 stupňů Celsia.

Množení

Rozmnožujeme řízky potom, co rostlina odkvete. K zakořenění potřebují teplotu 25°C.

Diskuse


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Velikonočním kaktusu ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Velikonočního kaktusu


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.