Zpět na výběr rostliny

Voskovka

Voskovku pěstují: Lamiia


Tato pnoucí rostlina se přivazuje k oblouku nebo k tyčce. Má pevné, menší, štíhlejší listy, někdy lemované žlutým pruhem. Voskovka kvete bílými hvězdicovitými květy s růžovým středem po celé léto, i ve dvou vlnách.

Stanoviště

Voskovka potřebuje světlo, přímé slunce jí ale spálí listy (projevuje se hnědnutím listů).

Péče

Zalévejte ji méně než ostatní pokojovky, nesnese přemokření. Reaguje na něj zežloutnutím listů. V létě stačí přidat vodu jednou týdně, v zimě jednou za čtrnáct dní.

Voskovku nemusíte často přesazovat, před rozkvětem s rostlinou co nejméně hýbejte, aby křehká poupata neopadala. Květy nechte opadat samovolně, abyste nepoškodily jejich stopy. Z nich totiž vyrůstají další květy.

Zemina a hnojení

Voskovce se daří v hlinité půdě s dobrou drenáží. Přidávejte tekuté hnojivo, a to během vegetačního období.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Voskovce ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky VoskovkY


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.