Zpět na výběr rostliny

Zákula japonská

Zákulu japonskou pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Hustý rozložitý keř s jemnými leskle zelenými větvičkami. Menší listy vejčitého tvaru jsou ostře pilovité. Žluté pětičetné květy se objevují koncem jara. Plodem je nenápadná tobolka.

Stanoviště

Dřevina pocházející z Číny u nás roste od nížin do středních poloh. Není náročná, ale upřednostňuje kvalitnější propustné půdy. Je světlomilná a poměrně dobře snáší sucho. V tuhých zimách může namrzat. Lépe se jí daří na alespoň částečně chráněných stanovištích.

Kultivary

K vidění je plnokvětý kultivar Pleniflora nebo drobnější kultivar Picta s bíle lemovanými listy a jednoduchými květy.

Zajímavosti

Zákula má tendenci vytvářet přehoustlé keře, kterým svědčí občasný důkladnější průklest, kdy se odstraní většina slabých větviček. Ideální je provádět řez hned po odkvětu. Lze ji množit stonkovými řízky nebo odkopnutím odnože. Výborně snáší tvarování a může být udržována v požadovaném tvaru proti zdi.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Zákule japonské ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Zákuly japonské


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.