Zpět na výběr rostliny

Zerav západní

Zerav západní pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Jedná se o úzce kuželovitý štíhlý strom. Šupinovité drobné jehlice jsou jako vlisované do větévky, mají svrchu tmavou a zespoda světle zelenou barvu. Plodem jsou drobné 1 cm velké šištičky mandlovitě protáhlého tvaru. Červenohnědá kůra se odlupuje v podélných pásech. Má bohatý jemně větvený kořenový systém.

Stanoviště

Pochází z východní části Severní Ameriky, u nás je zcela otužilý. Relativně dobře snáší zastínění, ale vyžaduje vlhčí půdu. Snese suchá i zamokřená místa a velmi dobře se mu daří na vápenitých půdách. Dobře snáší městské prostředí.

Pěstování

Výborně snáší přesazování, a to i ve vysokém věku. Ale vzrostlé stromy mohou pak na exponovaných místech trpět vývraty. Je velmi vhodný, zejména pak vybrané kultivary, do živých plotů. Dobře snáší řez a tvarování.

Kultivary

Byla vypěstována celá řada kultivarů: zářivě zelený Smaragd, žlutě zbarvené stromy klasického tvaru Lutea, Europe Gold, Sunkist, rozkladitý vysoký Ellwangeriana, pomaleji rostoucí velmi hustý Wareana, sloupovité Fastigiata, Spiralis, Radiata, dále pomaleji rostoucí s oranžově žlutým nádechem Rheingold, nebo též celá řada zakrslých kultivarů jako je Danica, Froebelii, Tiny Tim, Umbraculifera nebo Woodwardii.

Zajímavosti

Pro obsah jedovatých látek není vhodný k vaření čajů ani k uzení či opékání jídla. Domorodí indiáni nicméně znali způsob, jak z větviček získat odvar s vysokým obsahem vitamínu C, kterým dokázali vyléčit bílé námořníky z kurdějí.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Zeravu západním ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Zeravu západního


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.