Zpět na výběr rostliny

Zeravec východní

Zeravec východní pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Má protáhle vejčitou korunu. Drobné ploché jehličky jsou na koncích větviček uspořádány do svislých ploch. A protože tudíž nemají rubovou stranu, je barva i uspořádání jehliček z obou stran úplně stejné. Sivě ojíněné šištičky připomínají šaškovskou čepici a mají v létě zelenofialovou­ barvu.

Stanoviště

Dřevina pocházející z Číny u nás vyžaduje teplé nebo chráněné polohy. Dobře snáší sucho a daří se mu na vápenitých půdách. Daří se mu ve městském prostředí. Je poměrně náročný na slunce a vyžaduje plné oslunění alespoň po část dne.

Kultivary

K dostání je zlatolistý drobný kultivar Aurea Nana, nebo zlatožlutý Elegantissima.

Zajímavosti

Tato menší túje je hustě zavětvená a hodí se proto do živých plotů. Dobře se zastřihuje. Zelené části rostliny jsou jedovaté a odpuzují hmyzí škůdce. Nařezanými zelenými větvemi vystlaný pelíšek vašeho kočičího nebo psího miláčka od něj odpuzuje klíšťata a blechy.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Zeravci východním ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Zeravce východního


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.