Zpět na výběr rostliny

Zeravinec japonský

Zeravinec japonský pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Připomíná malou širokou túji nebo rozložitý keřík. Ploché kulovité jehličky jsou leskle zelené, až 0,5 cm velké, ze spodní strany vytvářejí krásnou křídovou kresbu.

Stanoviště

Tento japonský druh je u nás výrazně teplomilný, proto je dobré jej pěstovat na chráněných místech nebo jižních svazích nejvýše do úrovně pahorkatin. Vyžaduje ovšem kvalitní vlhčí půdu a nesnáší úpal. Je vhodný do městského prostředí.

Kultivary

V zahradnictvích naleznete zakrslý kultivar Nana a bíle stříkaný kultivar Variegata. S úspěchem lze použít i původní nešlechtěný druh.

Zajímavosti

Tento velice ozdobný příbuzný túji není příliš známý a pro svůj velmi dekorativní vzhled by si zasloužil hojnější využití. Dobře se množí hřížením nebo stonkovými řízky odebranými počátkem podzimu a uloženými na chladné místo pod sklo.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Zeravinci japonském ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Zeravince japonského


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.