Zpět na výběr rostliny

Zlatice převislá

Zlatici převislou pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Široce rozložitý keř s dlouhými přepadávajícími větvemi má jemně zubaté listy. Brzy na jaře před rozvitím listů kvete zářivě žlutými květy. Plodem jsou drobné ploché lusky.

Stanoviště

Z Číny pocházející dřevina u nás roste od nížin do hor. Na půdu je nenáročná, dobře snáší polostín i slunná místa, ale přílišné sucho nebo mokro jí nevyhovuje. Dlouhé větve dobře zakořeňují a způsobují tak rozrůstání keře.

Kultivary

Existuje celá řada kultivarů zlatice prostřední, které si však jsou dosti podobné: Lynwood, Spectabilis, Primulina nebo Spring Glory.

Zajímavosti

Křížencem výše zmíněné zlatice, lidově nazývané „zlatý déšť“ je zlatice prostřední (Forsythia x intermedia), která má poněkud nižší vzrůst a méně převislé větve.

Zlatice se dají výtečně množit dřevnatými řízky, které ve vlhčí půdě snadno zakořeňují. V předjaří si lidé s velkou oblibou přinášejí domů dosud nerozvité větvičky a těší se první záplavou žlutých květů. Keře tvoří květní pupeny na podzim, proto by se měly tvarovat až po odkvětu během jara.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Zlatici převislé ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Zlatice převislé


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.