Zpět na výběr rostliny

Zmarilka Jidášova

Zmarilku Jidášovu pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Často nízko nad zemí se větvící drobný stromek má široce srdčité celokrajné listy. Zářivě růžové květy vyrůstají před rozvinutím listů i ze starších větévek a kmene. Plodem jsou ploché nafialovělé lusky.

Stanoviště

Tato dřevina pocházející ze Středomoří u nás roste v nížinách a středních polohách. Vyžaduje chráněná místa se sušší nebo dobře propustnou půdou bohatou na vápník. Na živiny jsou středně náročné. Nesnáší jílovité půdy. V našich podmínkách je poměrně choulostivá na chlad, proto je u mladých stromků nutné na podzim obalit spodek kmene chvojím. V tuhých zimách trpí namrzáním.

Kultivary

K dostání je bíle kvetoucí kultivar Alba.

Zajímavosti

Velmi podobná je zmarilka kanadská (Cercis canadensis), která je v našich podmínkách otužilejší, ale má drobnější květy.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Zmarilce Jidášově ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Zmarilky Jidášovy


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.