Zpět na výběr škůdce

Červci a puklice


Popis a význam

Jedná se o drobné, několik milimetrů hmyzí škůdce pokojových rostlin, příbuzné například se štítenkami a mšicemi. Obě skupiny, tedy červci a puklice, jsou pokrytí silnou voskovitou vrstvou, která je chrání nejen před jejich nepřáteli, ale i před chemickými zásahy proti nim.

Červci

Tito malí světle zbarvení broučci se často usazují na spodní straně listů rostlin, a to spíše u větších listových žilek. Jsou typičtí pro rostliny v suchém a teplém prostředí, podobně jako jiní škůdci jim příbuzní. Na rostlinách tvoří jakoby vatovité útvary bílé nebo krémové barvy. Při jejich hledání musíme být opravdu pečliví a zaměřit se méně viditelná místě spodní strany listů.

Puklice

Svým vzhledem a vlastnostmi jsou podobné štípenkám. Při boji s puklicemi je důležité mechanicky odstranit všechny jedince přítomné na rostlině a potom je možné na odkrytá vajíčka a larvy aplikovat postřik. S výběrem konkrétního vhodného prostředku s poraďte ve specializovaných prodejnách.

Jak na červce – domácí metoda

V boji s těmito škůdci existuje vcelku osvědčená metoda, a to nakapáním oleje do vzniklých vatovitých útvarů a následným důkladným omytím celé rostliny.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Fotky Červců a puklic

campolongo, 15.01.2014 napsal(a):
Vážení,právě jsem likvidovala asičervce,nechápu, že se mi na kytkách objeví vždy něco, co skoro nejde zařadit.Přidám i fotku.objevily se u okvětí a u úponů listů bělavé chomáčky a na listech z obou stran i květech drobné tečky,ve zvětšení asi červci.Použila jsem podle rady jedné z vás mechanické odstranění z vlhké rostliny, pak jsem obe strany listů jeden po druhém a i vršky stonků a úpony listů namazala roztokem sluneč. oleje,octa a jaru v poměru 1:2:1 , nechala 3 -5 minut a osprchovala.Kytku jsem postavila na chodbu na hanbu.Je tam deset stupnů, snad vydrží.

Další škůdci


Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.