Zpět na výběr škůdce

Chvostoskoci


Co je chvostoskok

Jedná se o drobné živočichy ze skupiny členovců – systematicky nejde přímo o hmyz – veliké přibližně 1 milimetr. Přímo na rostlině vyloženě neškodí, živí se většinou odumřelou organickou hmotou a žijí na povrchu půdy v květináčích a truhlících. Škodí nám pak v případě, že jsou přemnožení – to jim potom nestačí jejich typická potrava a okusují jemné kořínky rostlin.

Výskyt a projevy přítomnosti

Zalijeme rostlinu a z květináče začnou najednou skákat malé světlé tečky – a to jsou právě Chvostoskoci. Opravdu doslova skáčou, a to díky malé vidličce, kterou mají připevněnou pod zadečkem – křídla tito malí půdní živočichové vůbec nemají.

Šíření a ochrana

Chvostoskoci jsou typičtí pro vlhké půdy. Tím, že rostlinu budeme méně zalévat, se populace chvostoskoků zmenší a nebudou tak škodliví – k obživě jim budou stačit odumřelé části rostlin a složky půdy. Ochrana chemickými látkami se neprovádí, není totiž většinou vůbec nutná.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Fotky Chvostoskoků

Další škůdci


Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.