Zpět na výběr škůdce

Padlí angreštu


Význam choroby

Padlí americké i padlí evropské jsou významnými chorobami způsobenými mikroskopickými houbami. Především americké padlí je velmi rozšířené a nebezpečné, obě choroby snižují nejen výnos, ale především kvalitu plodů

Popis a příznaky

V obou případech se na rostlině vytváří bělavé povlaky houbových vláken, ty se objevují nejčastěji na spodní straně listů, na plodech i na špičkách větviček. Napadené plody nerostou, listy opadávají a zasychají a větvičky se deformují. Na bílých povlacích můžeme pozorovat černé tečky.

Přenos a šíření

Choroba přezimuje přímo na rostlině a snadno se šíří právě oněmi černými tečkami z rostliny na rostlinu. Některé náchylné odrůdy jsou napadány často právě padlím americkým.

Ochrana

Více je třeba se chránit před americkým typem padlí, a to hlavně výběrem odolnějších odrůd angreštu. Je také dobré podobně jako v případě jiných houbových chorob nepěstovat angrešt v příliš vlhkém prostředí a při výskytu padlí napadené části ihned zlikvidovat.

Při větším rozsahu výskytu choroby se používá chemických postřiků, které musí být provedeny včas (před nasazením plodů), tedy už časně zjara.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Fotky Padlí angreštu

Další škůdci


Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.