Zpět na výběr škůdce

Slimáček


Popis a význam slimáčků

Slimáčci jsou příslušníci skupiny plžů, velíc asi 4 až 6 centimetrů a mají jakoby naducané tělíčko. Slimáčci jsou často žlutošedí, někdy kávově hnědí nebo olivově zelení. Často mají na tělíčku kresbu tmavší barvy a vypadají jako mramorovaní.

Na poli ano, v lese ne

Slimáčci škodí velmi často na zahradách i polích a třeba v lese se nimi moc často nesetkáme. Slimáčci jsou jedni z nejčastějších a nejškodlivějších druhů plžů. Často škodí na poli, kde likvidují porost řepky olejné.

Obrana

Proti slimáčkům bojujeme stejnými metodami jako proti ostatním plžům. Více informací o ochraně rostlin před plži viz Plzák zahradní a Slimák největší.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Fotky Slimáčka

Další škůdci


Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.