Diskuze

Škůdci

Biolit - Lapač vos, sršňů a much - zkušenosti


juma 30.07.09

Ahoj, vyzkoušel jste prosím někdo tento prostředek? Dcerka letos už dostala 3 vosí žihadla a teď, jak se vosy objevují čím dál víc, je z nich chudák úplně šílená, nechce pomalu chodit ven. Zkusíme téměř cokoli, ale zase bychom neradi vyhazovali zbytečně peníze. Takže, pokud jste někdo tento lapač ne/úspěšně vyzkoušel, prosím písněte. Máte-li někdo dobré zkušenosti s něčím jiným, moc nám pomůžete. Díky.


Reagovat
janinkaz 30.07.09

Ahoj :wink:

Já mám pouze zkušenost od Biolitu s takovýma lepenkama ve tvaru kytiček a průhlednýma páskama, kytky se lepí do rohu na sklo a pásky na rám okna (obojí uvnitř domu). Obojí se může dát i do dětských pokojů, tak snad to nebude zas tak závadné, není to cítit. Mouchy vlítnou domů, za chvíli jsou oblblé a chcípnou. I vosy nám občas domů vlítly, za chvíli byli ko :wink:


Reagovat
Romik 31.07.09

Koupila jsem ten Biolit kvůli sršňům, kterých máme každoročně plnou hrušeň. Zatím hrušky nedozrály, tak máme pokoj, budeme instalovat až se objeví sršni. Takže jsem na názory ostatních taky zvědavá. Jen co vím z návodu – nesmíš to používat doma, pokud chceš něco na doma, tak raději kup to co radila janinkaz. Vosy a sršně to přitahuje, takže v místě toho lapače může být vos přechodně i víc – pokud se jich malá bojí, tak aby to neudělalo opačnou službu. R.


Reagovat
Kamil K. 27.07.11

Používám to již třetí sezonu a mohu sdělit, že to funguje dost dobře. Akorát je třeba nakoupit náhradní náplně do lapače, jelikož letos jsou pomálu k sehnání. Chce to tak 3 – 4 lapače podle velikosti pozemku. Náplň tak za 3 – 4 týdny vyměnit.


Reagovat
Anonymni 13.06.18

My proti hmyzu používáme takový ten odpařovač do zásuvky. Mívám ho zapnutý, když zrovna nejsem v ložnici, abych to nemusela dýchat, pak jen lehce vyvětrám a musím říct, že jsem zatím neměla jediný štípanec. Zrovna ho mají v akci v Kauflandu, viz. https://www.letakomat.cz/kaufland/ , tak když tak mrkněte :-)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.