Diskuze

Škůdci

Biolit - Lapač vos, sršňů a much - zkušenosti


juma 30.07.09

Ahoj, vyzkoušel jste prosím někdo tento prostředek? Dcerka letos už dostala 3 vosí žihadla a teď, jak se vosy objevují čím dál víc, je z nich chudák úplně šílená, nechce pomalu chodit ven. Zkusíme téměř cokoli, ale zase bychom neradi vyhazovali zbytečně peníze. Takže, pokud jste někdo tento lapač ne/úspěšně vyzkoušel, prosím písněte. Máte-li někdo dobré zkušenosti s něčím jiným, moc nám pomůžete. Díky.


Reagovat
janinkaz 30.07.09

Ahoj :wink:

Já mám pouze zkušenost od Biolitu s takovýma lepenkama ve tvaru kytiček a průhlednýma páskama, kytky se lepí do rohu na sklo a pásky na rám okna (obojí uvnitř domu). Obojí se může dát i do dětských pokojů, tak snad to nebude zas tak závadné, není to cítit. Mouchy vlítnou domů, za chvíli jsou oblblé a chcípnou. I vosy nám občas domů vlítly, za chvíli byli ko :wink:


Reagovat
Romik 31.07.09

Koupila jsem ten Biolit kvůli sršňům, kterých máme každoročně plnou hrušeň. Zatím hrušky nedozrály, tak máme pokoj, budeme instalovat až se objeví sršni. Takže jsem na názory ostatních taky zvědavá. Jen co vím z návodu – nesmíš to používat doma, pokud chceš něco na doma, tak raději kup to co radila janinkaz. Vosy a sršně to přitahuje, takže v místě toho lapače může být vos přechodně i víc – pokud se jich malá bojí, tak aby to neudělalo opačnou službu. R.


Reagovat
Kamil K. 27.07.11

Používám to již třetí sezonu a mohu sdělit, že to funguje dost dobře. Akorát je třeba nakoupit náhradní náplně do lapače, jelikož letos jsou pomálu k sehnání. Chce to tak 3 – 4 lapače podle velikosti pozemku. Náplň tak za 3 – 4 týdny vyměnit.


Reagovat
Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500