Diskuze

Škůdci

Bylinky napadné škůdcem


Melissa8 16.10.14

Zdravím, v první řadě bych ráda podotkla, že jsem „pěstitelka-začátečník“. Na jaře jsem si zasadila do truhlíků meduňku a mátu. Bohužel, v létě mi bylinky, hlavně tedy mátu, napadl škůdce, zřejmě molice, ale nejsem si jistá, jestli jsem jej poznala dobře. Bála jsem se rostlinku čímkoliv postříkat, protože jsem si z ní dělala čaj. Minulý týden jsem se už ale stavila v květinářství s tím, jestli by mi neporadili, jak roslině pomoct a při tom neotrávit samu sebe. Poradili mi bio postřik Natura Rock Effect. Mátu jsem 2× postříkala i zespodu na listech. Výsledekem je, že snad brouci jsou zahubeni, nicméně myslím, že ne všichni a samotná máta mi zhnědla.

Poradil by mi někdo, zdali je možné, že zhnědnutí způsobil hubící přípravek? Popřípadě jak jinak se zbavit těch škůdců? Díky moc!


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.