Diskuze

Škůdci

Červci vlnatí - ochrana


goldenka 08.04.10

na pokojových kytkách mě lezou nějací brouci, co se časem obalí bílou lepivou vatou a všechno likvidují, kytka postupně odumře. Co je to za škůdce a čím je postříkat aby zmnizeli?


Reagovat
goldenka 08.04.10

to je on :cert:


Reagovat
IMI 08.04.10

Tak nevim co to je, ale je to odporny, vypada to jak vetrelec, brrr. S mojim „citem“ k takovejmhle potvoram bych snad ty kytky i vyhazela :-(


Reagovat
tulenice 08.04.10

červci, svině nejvyššího kalibru – sežrali mi voskovku. Mospilan nebo aplaud, postřik opakovat. Ale nejlépe zabírá hodit postiženou rostlinu do kontejneru na odpadky. :mrgreen: Postřiky jsem na pokojovkách nesnesla ani před dětmi…


Reagovat
magnolie 08.04.10

Přesně..vygoo­glovala jsem červce. radaz netu:objevila jsem ji na klívii, ale zbavila jsem se toho tak, že jsem si vzala štěteček, olej a každýho jsem potřela jedlím olejem, kořeny jsem vyprala v čisté vodě a nechala 1 den oschnout. Druhý den jsem rostlinu důkladně osprchovala vlažnou vodou a zasadila. Celé léto jsem ji nechala venku na stiném místě. Přeji úspěšný boj.


Reagovat
tulenice 08.04.10

Magnolie jo tak ta rada z netu, no taky jsem to zkoušela, jednou se mi to povedlo, ale druhý útok těch mrch už kytka nerozchodila, ovšem s kaktusem by to mohlo být docela výživné :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Reagovat
mína77 08.04.10

Já tohle na kytkách ještě neměla, ale moje máma když se jí to objevilo na kytce tak jí vzala a postavila ven. Ať je mráz nebo paří sluníčko. S tim, že to ta kytka buď přežije nebo ne. Kupodivu to často zabíralo a „potvory“ zmizeli.


Reagovat
goldenka 08.04.10

já to zatím obírám pinzetou a stříkám jarovou vodou, ale je to tam co chvíla znova, bojuji s tím skoro rok a bez úspěchu :think:


Reagovat
tulenice 08.04.10

goldenko pokud ti na té kytce záleží, tak ti nezbývá nic jiného než s tím bojovat, ale je to jen kytka a můžeš si sehnat jinou…


Reagovat
goldenka 08.04.10

to by jsem musela vyházet všechny, má to skoro každá a o tento kaktus by jsem přijít nechtěla, je to dárek od manži a byl problém ho sehnat, musel ho objednat a je náležitě hrdej, že ho vyběhal :dance:


Reagovat
eskargoth 06.09.11

Mě se červci nedávno objevili na orchidejích (donesla jsem si je z Baumaxu:(), pak jsem hledala co s tím… a po přečtení různých diskuzí jsem se rozhodla, že na ně půjdu alkoholem. Někdo je ničí francovkou, já vzala slivovici. Prostě jsem každé dva dny kytku kontrolovala a při podezření na tyhle breberky, místo potřela. A zatím dobré.. tak uvidím, jestli se nevrátí…


Reagovat
Re: eskargoth | MATTINA 11.10.12

Mne sa tiež pred týždňom objavili na orchidejkách :( (na rozdiel od ESKARGOTH ich mám z Hornbachu, ale už dávno kúpené, takže nemyslím, že to má nejaký vplyv, proste sa to niekde zobralo, ani srnka netuší odkiaľ :cert: ) a tak isto bojujem ALKOHOLOM – tentokrát ethanolom z labáku, nakoľko som kedysi dávno čítala, že iní škodci (puklice) sa dajú ničiť tak, že každý jeden lístok potrieme alkoholom :zed:. Mala som vtedy chytenú šefleru a oleander :zed:, viete si predstaviť tú makačku vziať do rúk každý jeden lístok? …ale vyšlo to! :dance: :kytka: Pri orchidejkách sa mi to zdá ako MALINA! :lol:


Reagovat
PavlinaSoukup 04.01.17

Mě na http://homezin.cz/…-jich-zbavit radili, že nejlepší je použít Mospilan nebo Diazinon. Pak ještě někdo radil ponořit rostliny do teplé lázně okolo 50 stupňů, jelikož červci nemají rádi takového vysoké teploty. Tak nevím. Mám jimi zamořené orchideje :(


Reagovat
Vasilij 05.02.17

Jelikož pěstujeme citrusy, palmy a jiné táké jsme měli ten samý problém. Začali jsme používat postřik Ekol(je to jen na bázi oleju) mužete taky použít olivový olej. Rozmíchat s vodou v rozprašovači a narosit rostlinu tak že z ní kape. Perfektně to zabírá i na puklice!! olej se na nich usadí a po jisté době se udusí. Doporučuji také výměnu substrátu-červci se drží i tam.Je také dobré rostliny sledovat a pokud objevíte nějakého jedince, tak odstranit manuálně. Objevují se v paždí listů a hledají si nejlepší místečko pro založení další kolonie. Ti to šmejdi nakladou až několik tisíc vajíček. Musím přiznat že náš boj je zatím velmi úspěšný!! Tož vám přeji hodně zdaru v boji… :mavam:


Reagovat
pucek 05.02.17

To je dobrá rada, taky používám doma vyrobený olejový postřik a zabírá i na svilušky a mšice.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.