Diskuze

Škůdci

Červec na orchidejích


Tereza5555 22.09.12

Zdravím. Potřebuju poradit, nevím si rady a tak si říkám, že mi třeba pomůžete vy. Moje příbuzná má orchidej, ale na ní jsou červci (ty bílé chomáčky) a nemůže se jich zbavit. Vždy je mechanicky odstraní, ale po pár dnech jsou zpátky. Orchidej jsme zkoušeli přesadit a několikrát postříkat nějakým přípravkem proti červcům, který nám prodali na výstavě orchidejí v botanické zahradě. Zkoušeli jsme je i šetřít vatou namočenou v lihu, nic nepomohlo, jsou napadeny už i květy a další orchideje a rostliny okolo. Co mám dělat? Máte někdo vyzkoušený nějaký zaručený recept, který ovšem orchidej přežije? Předem díky.


Reagovat
Re: Tereza5555 | anavii 10.09.13

Přeji vám pěkný den, máte ten samý problém co já. Měla jsem čtyři krásné orchidee a jaře jsem si z obchodu ( Baumaxu ) přinesla jednu zlevněnou chudinku. Ta se sice po krátké chvilce vzpamatovala, ale za odměnu mi nakazila všechny těmi potvorami. Když tady tak procházím ty různé rady, tak zjišťuji, že nejsem první, kdo má takové dopady. Většinou všichni si to domů natahali z těch velkých nákupních center. Také nevím co s tím. Ještě chvilku něco povyzkouším, ale stejně asi skončí v koši.


Reagovat
Re: Tereza5555 | carllito 31.10.14

Kdysi mi sousedka poradila Agrion Delta, párkrat jsem tim orchideje postrikala, pomohla mechanickym šetřením a. měla jsem pokoj. Nyní jsem si koupila novou orchidejku v Baumaxu a opět máme nezvane hosty, cervce. Tak snad opět zabere Agrion.


Reagovat
emilka12 22.09.12

@Tereza5555 Biolit.I několikrát


Reagovat
luppínek 06.10.13

Přidávám svoji zkušenost s bojem proti červcům. Vyzkoušela jsem všechno možné, vyhodila cca 27 orchidejí a ž nakonec zabral přípravek CAREO – postřik proti škůdcům /SUBSTRAL, zelená plochá plastová lahvička 750 ml s rozprašovačem/ koupená v OBI, cena do cca 200 Kč. Je třeba častější aplikace a květiny zatím v pohodě.


Reagovat
Alabalova 15.02.14

Nevíte co to je??? :zed: nejsem odborník ale napadlo mi to orchidej je to na květech :cert: a na listech u vedlejší orchideje byl takový chomáček rezavých vajíček nebo co to bylo :poblion:. Ožralo mi to jenom květy a pod orchidejí byly takový slizký černý jakoby semínka na parapetu. Odnesla jsem to všechno do sklepa, odstranila to vatičkou namočenou v mýdle, okno i parapet přejela desinfekcí a kytky postříkala CAREO od Substralu :zed: zajímalo by mě co je to za hnusnýho parchanta – díky :mavam:


Reagovat
Tereza5555 16.02.14

Ahoj, tyhle černý ”kuličky” jsem měla v létě na balkóně pod šalvějí, prý tam musela být někde nějaká housenka, ale jaká, to nevím.


Reagovat
Re: Tereza5555 | Alabalova 16.02.14

Ježiši moc díky :potlesk: :palec: Jsem ji vyndala z květináče a byla tam – hnusná :poblion: zelená, rohatá housenka a žrala zrovna květ :cert: Obě kytky jsem očistila, ostříhala napadené části, raději ještě postříkala a nechala bez substrátu – zítra jdu koupit nový substrát. Ještě hodím květináče a podmisky na vyvářku – FUJ TAJBL. Já se toho tak štítím, ještě že tu byla tchýně a toho hnusáka odnesla :hug: Nic mi nevadí ani červy ale brouk a housenka :pocitac: no teda. Ještě jednou moooc díky. Celý večer jsem hledala na netu a jediné co mě napadlo – slimák nebo štitenky :mavam:


Reagovat
lalokonosec 06.07.17

Mám taky něco na orchidejí , na hraně listů je jakoby lepkavá medovice .Postříkala jsem Mospilanem a mechanický otřela .Zatím jsou listy čisté , nelepí. Mám podezření na puklicí a nevím jak na ni.


Reagovat
Anonymni 05.10.18

Zbavila jsem se jich bez chemie. Že mám rostlinky napadené jsem zjistila dost pozdě. Červci se rozlezli z darované orchidejky a protože na zalévání rostlin si běžně brýle na čtení neberu, objevila jsem je až když na každém stonku pod květem byla kolonie vypadající jako chomáček vaty. Zapátrala jsem na internetu a vyčetla, že jde o červce a boj s nimi se většinou nevyhrává. S vědomím, že tedy nemám co pokazit jsem šla do drastické léčby. Ustříhla jsem stvol s květy a rostlinku svlékla do naha Všechnu hmotu z květináče jsem vysypala do mikrotenového sáčku a dala povrtět do mikrovlnky ve snaze zlikvidovat všechna vývojová stadia parazitů. Rostlinku jsem důkladně umyla pod tekoucí vodou a zasadila zpět do ošetřené hmoty. Orchidejky tři měsíce stagnovaly, ale teď jim raší nové lístky a jsou čisté. Myslím, že se povedlo.


Reagovat
Re: Anonymni | Anonymni 04.02.21

Je tedy pravda, že já většinou také nenosím brýle u toho, když jdu odpoledne po práci zalít květiny na naší menší předzahrádku (jsem totiž většinou docela ráda, že už je mohu po celém dni z hlavy sundat :-)). Ale když jsem si minule vzala na zahradu svoje nové brýle od https://www.hotovebryle.cz/ , tak jsem se naprosto zděsila, v jakém je naše zahrada stavu :-D


Reagovat
Anonymni 24.08.22

First of all, thank you for your post. safetoto Your posts are neatly organized with the information I want, so there are plenty of resources to reference. I bookmark this site and will find your posts frequently in the future. Thanks again ^^


Reagovat
Anonymni 06.12.22

What, you don't recognize it? zed: I'm no botanist, but I saw this and immediately thought of orchids. cert: and on the leaves of the next orchid, there were a number of rusty eggs or something. I found a sticky black substance, like seedlings, beneath my orchid on the ledge, proving that it had eaten solely my blooms. I removed it all in the krunker basement using a cotton ball dipped in soapy water, sprayed disinfectant on the windows and ledge, then sprayed CAREO from Substral on the flowers. zed: What sort of scumbag do you think that is, thanks: wave:


Reagovat
Anonymni 15.02.23

Wow, this is great. According to my opinion, this is one of the best posts ever written. The quality of your work is very remarkable. It's very appreciated. usps tracking


Reagovat
Anonymni 04.05.23

Caring for orchids is very difficult if you do not have certain techniques. If you have been infected with pests, using natural methods is often not very effective. Orchids will have to fleeing the complexfrom other pests. Use chemical methods to treat them.


Reagovat
Anonymni 04.05.23

To be safe, use biological drugs, but the effectiveness is not high and requires perseverance. Or can use Dynamons World in this case.


Reagovat
Anonymni 28.05.23

Mailerstation provides an email database, business email list, forex email list, investor email list, real state email list, office 365 email list, a customer email database, direct marketing list, email listing, & sales leads. , Our direct mail lists have 400 billion Client records containing; name, email, title, address, company information, website, revenue, etc.,. Our B2B and B2C leads are Opt-in and consent basis. We don't sell rubbish leads because it wastes your money and time. mailerstation.com Database guarantees 100% client satisfaction. That's the reason why we are the most effective Lead supplier company in the entire world. You can purchase a mailing list out of here without any issue. buy email lists


Reagovat
Anonymni 06.07.23

Nice One here. Library Genesis also known as libgen is a fantastic digital shadow library that gives you free access to millions of your favourite books and papers as eBooks.


Reagovat
Anonymni 14.07.23

NordVPN mod APK encrypts your internet traffic and enhances your privacy by keeping your sensitive data safe from unauthorized eyes. With secure connections to servers around the world, you can easily bypass geographical restrictions and enjoy access to content from anywhere while maintaining a high level of security. On top of that, the modded version offers an ad-free browsing experience, getting rid of those irritating ads that disrupt your online activities. With unlimited bandwidth and unrestricted access, you can seamlessly browse, stream, and download, making Nordvpn mod apk a dependable choice for online privacy and security.


Reagovat
Anonymni 14.07.23

Dragon City Mod APK is a thrilling and fun game to play. With this modified version, you have the ability to unlock unlimited gems, gold, and resources, enabling you to progress quickly and construct your very own dragon empire. The mod also grants you access to exclusive dragons, habitats, and decorations, giving your city a unique and special touch. You can engage in epic battles and tournaments, showcasing your dragon's abilities and competing with players from all around the world. Enjoy the excitement of collecting and breeding rare dragons effortlessly, making Dragon City mod APK an enticing choice for dragon enthusiasts and gamers alike.


Reagovat
Anonymni 27.07.23

It takes special care and attention to get what you want based on Five Nights at Freddy's 4


Reagovat
Anonymni 10.08.23

Thank you for this wonderful post, great article, keep up the excellent work. Jimmy Perez Peacoat


Reagovat
Eddie 15.08.23

Great information about wilderness for beginners giving the opportunity for new people. https://www.jacketsmasters.com/…-wonka-coat/


Reagovat
Eddie 15.08.23

Great information about wilderness for beginners giving the opportunity for new people. Willy Wonka Coat


Reagovat
Anonymni 17.08.23

It was not first article by this author as I always found him as a talented author. Elon Musk Trench Coat


Reagovat
Anonymni 21.08.23

Excellent blog! Such clever work and exposure! Keep up the very good work. Scarlet Spider Hoodie


Reagovat
Anonymni 05.09.23

Considered pleasing to all bettors Choose to use the membership service for only 1 user to use through the game for life. By using the service to play online slots 918kiss
to open up the experience for investors to experience this channel. Comes with a very high payout rate that increases several times


Reagovat
Anonymni 05.09.23

Unleash your inner rogue ninja with this Akatsuki puffer jacket – perfect for any Naruto fan Naruto Akatsuki Puffer Jacket


Reagovat
Anonymni 25.09.23

Advertisements can be a significant annoyance during gaming sessions. Last Fortress Underground Mod APK removes these distractions, allowing you to dive into the action without interruptions. Say goodbye to those pesky ads that often disrupt your concentration.


Reagovat
Anonymni 28.09.23

Thanks for the best blog. it was very useful for me.keep sharing such ideas in the future as well. Polo Ralph Snow Beach Jacket


Reagovat
Anonymni 08.12.23

I am enthusiastic about your plans. At best, Siberia Rot would make your everyday life easier.


Reagovat
Anonymni 14.12.23

Thanks for sharing your info. I really appreciate your efforts and I will be waiting for your further write red christmas jacket


Reagovat
Anonymni 30.12.23

These are in fact wonderful ideas in concerning blogging. You have touched some good factors here. Any way keep up wrinting. ufa168


Reagovat
Anonymni 08.01.24

สล็อต ufa789 เว็บพนันครบวงจร แทงบอล บาคาร่า สล็อต ครบจบที่เดียว


Reagovat
meilleurs médicaments pas chers 16.01.24

Ces vers nous causent beaucoup de souci. Heuresuement qu'il existe beaucoup de solutions pour en savoir plus. acheter viagra generique 


Reagovat
samkumar10090 26.02.24

www.aka.ms/addpc Discover the powerful synergy of your smartphone and PC with www.aka.ms/addpc . This feature seamlessly integrates the two devices, enhancing your digital experience. By linking your PC with your phone, you can enjoy improved synchronization, effortlessly sharing files, notifications, and more between both devices. If you require guidance on how to begin or use Phone Link via www.aka.ms/addpc, this guide will take you through each step.


Reagovat
Anonymni 22.05.24

THE ONE CARGO บริการ นำเข้าสินค้าจีน เรามีโกดังสิน­ค้าและออฟฟิศทั้งที่ไทยแล­ะจีน มีพนักงานที่ค­อยให้บริการกว่า 30 คน ซึ่งข้อแตกต่า­งของเรากับที่อื่น คือการที่เราม­ีโกดังที่จีนเอง ทำให้เราสามาร­ถรับส่งของ ให้บริการลูกค­้าได้อย่างเต็มที่และรวดเ­ร็ว เพราะเรามีการ­ปิดตู้ทุกวัน


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.