Diskuze

Škůdci

Červec na orchidejích


Tereza5555 22.09.12
Zdravím. Potřebuju poradit, nevím si rady a tak si říkám, že mi třeba pomůžete vy.
Moje příbuzná má orchidej, ale na ní jsou červci (ty bílé chomáčky) a nemůže se jich zbavit. Vždy je mechanicky odstraní, ale po pár dnech jsou zpátky. Orchidej jsme zkoušeli přesadit a několikrát postříkat nějakým přípravkem proti červcům, který nám prodali na výstavě orchidejí v botanické zahradě. Zkoušeli jsme je i šetřít vatou namočenou v lihu, nic nepomohlo, jsou napadeny už i květy a další orchideje a rostliny okolo. Co mám dělat? Máte někdo vyzkoušený nějaký zaručený recept, který ovšem orchidej přežije?
Předem díky.
Reagovat
Re: Tereza5555 | anavii 10.09.13
Přeji vám pěkný den, máte ten samý problém co já. Měla jsem čtyři krásné orchidee a jaře jsem si z obchodu ( Baumaxu ) přinesla jednu zlevněnou chudinku. Ta se sice po krátké chvilce vzpamatovala, ale za odměnu mi nakazila všechny těmi potvorami. Když tady tak procházím ty různé rady, tak zjišťuji, že nejsem první, kdo má takové dopady. Většinou všichni si to domů natahali z těch velkých nákupních center. Také nevím co s tím. Ještě chvilku něco povyzkouším, ale stejně asi skončí v koši.
Reagovat
Re: Tereza5555 | carllito 31.10.14
Kdysi mi sousedka poradila Agrion Delta, párkrat jsem tim orchideje postrikala, pomohla mechanickym šetřením a. měla jsem pokoj. Nyní jsem si koupila novou orchidejku v Baumaxu a opět máme nezvane hosty, cervce. Tak snad opět zabere Agrion.
Reagovat
emilka12 22.09.12
"@Tereza5555": www.konev.cz Biolit.I několikrát
Reagovat
luppínek 06.10.13
Přidávám svoji zkušenost s bojem proti červcům. Vyzkoušela jsem všechno možné, vyhodila cca 27 orchidejí a ž nakonec zabral přípravek CAREO - postřik proti škůdcům /SUBSTRAL, zelená plochá plastová lahvička 750 ml s rozprašovačem/ koupená v OBI, cena do cca 200 Kč. Je třeba častější aplikace a květiny zatím v pohodě.
Reagovat
Alabalova 15.02.14
Nevíte co to je??? nejsem odborník ale napadlo mi to orchidej je to na květech a na listech u vedlejší orchideje byl takový chomáček rezavých vajíček nebo co to bylo . Ožralo mi to jenom květy a pod orchidejí byly takový slizký černý jakoby semínka na parapetu. Odnesla jsem to všechno do sklepa, odstranila to vatičkou namočenou v mýdle, okno i parapet přejela desinfekcí a kytky postříkala CAREO od Substralu zajímalo by mě co je to za hnusnýho parchanta - díky
Reagovat
Tereza5555 16.02.14
Ahoj, tyhle černý ”kuličky” jsem měla v létě na balkóně pod šalvějí, prý tam musela být někde nějaká housenka, ale jaká, to nevím.
Reagovat
Re: Tereza5555 | Alabalova 16.02.14
Ježiši moc díky Jsem ji vyndala z květináče a byla tam - hnusná zelená, rohatá housenka a žrala zrovna květ Obě kytky jsem očistila, ostříhala napadené části, raději ještě postříkala a nechala bez substrátu - zítra jdu koupit nový substrát. Ještě hodím květináče a podmisky na vyvářku - FUJ TAJBL. Já se toho tak štítím, ještě že tu byla tchýně a toho hnusáka odnesla Nic mi nevadí ani červy ale brouk a housenka no teda. Ještě jednou moooc díky. Celý večer jsem hledala na netu a jediné co mě napadlo - slimák nebo štitenky
Reagovat
lalokonosec 06.07.17
Mám taky něco na orchidejí , na hraně listů je jakoby lepkavá medovice .Postříkala jsem Mospilanem a mechanický otřela .Zatím jsou listy čisté , nelepí.
Mám podezření na puklicí a nevím jak na ni.

Reagovat