Diskuze

Co se jinam nevešlo - ostatní

Co sázet/sít až "po zmrzlých" - jiřiny, fazole?


BaraF 21.04.10

Tak už máme ledasco v zemi, kumbál už více připomíná dílnu než skladiště, ale ještě mi tu zůstaly bedny s hlízami jiřin (něco z loňska, něco darováno manželem paní ruštinářky). Moje babi říkala, že jiřiny mám sázet až v červnu, po zmrzlých. Dělám to tak, ale kvetou až na konci prázdnin a omrzají obsypané poupaty. Bydlíme na severu Moravy, ve městě. Co vaše jiřiny, rychlíte je v teple, sázíte teď nebo čekáte? A co fazole, ty taky tradičně seju až po zmrzlých, co vy?


Reagovat
Jirina 23.04.10

Báro, já sázím jiřiny na Jiřího (tj. zítra) a vždycky to přežily. Vylézají hadi a štíři, ne?

Jiřina


Reagovat
fidla 23.04.10

To je vzdycky sazka do loterie s tim vysevanim, on mrazik muze klido prijit i po „zmrzlych“ a mas po urode.. Ja bych navrhovala zaset cast pred a cast po, at to riziko rozdelis


Reagovat
buliznik 05.05.10

Já sázím jiřiny i kany taky na Jiřího už spoustu let a vždycky dobrý.Hodně úspěchů :palec:


Reagovat
buliznik 08.04.11

Už se těším až to všechno půjde ven. Včera bylo jaro a dnes tam fičí jako ze sibiře.Doufám,že to brzy přejde a bude hezky! :palec: :palec: :palec:


Reagovat
kyti5 18.04.11

mám tu také jiřiny ,ale zasadím je ven až po zmrzlících :-D :-D


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.