Diskuze

Co se jinam nevešlo - ostatní

Doporučuji všem


Tereza5555 29.02.12
Zdravím všechny. Chci se s Vámi podělit o jeden špatný zážitek s firmou Dafral.
Chci Vám poradit. Sice je to z loni, ale říkala jsem si, že až by někdo hledal nějakou firmu, kde mají velký výběr mučenek a jiných krásných květin a narazil na firmu **Dafral - o které Vám teď chci něco poradit. Vloni jsem si spolu s mojí mamkou nechala poslat dva druhy mučenek a dva druhy bougainvileí. Celkem nás to stálo i s poštovným **přes 800,-Kč** tudíž cca za 4 rostliny přes 600,-Kč a jaké zhrození přišlo když jsem s velkým očekáváním rozbalila balík s rostlinami-příšerné-rostliny byly celé zvadlé, květináče prasklé, hlíny všude vyschlé a vysypané (vysypané chápu-když se to převáželo muselo se to i vysypat) a mučenky napadené nějakými škůdci, tenkrát se mi je nepodařilo identifikovat a nyní z nich jsou červci-vlnatky. A mučenka obrovská (P. quadrangularis) si představte byla PŘELOMENÁ jen kvůli zabalení aby se do balíku vešla a rostliny to byly takové chudinky, že teda za šest stovek bych jim to omlátila o hlavu. Dodnes se rostliny snažím vyléčit, ovšem s velkou potíží-bougainvilei vypadají příšerně a bojím se, že ani nepřežijí zimu-shodily listy a kmínečky (které mají už od začátku v průměru asi 2-3mm) jsou celé uschlé. Mučenky na tom nejsou také zrovna nejlíp. Takže Vás chci je na tohle upozornit. Za ty zlodějské peníze nám poslat takové chudinky-to je opravdu velmi nezdvořilé. Mám s nimi opravdu špatnou zkušenost a tak chci aby se alespoň ostatní neopařili.
Držte mi palce, prosím, aby mi rostliny přežily. Děkuju.
Se srdečným pozdravem, Tereza.
(Tento příspěvek je i v diskusi: Mučenka (Passiflora) - vše o mučenkách)
Reagovat
Re: Tereza5555 | ZAHRADNÍK 29.02.12
mrknul jsem na jejich internetovou prezentaci a musím uznat že se mi tato zahradnická firma vůbec nejeví dobře a co se setkávám já protože taky čas od času udělám testovací objednávku od různých zahradnických firem a někdy se nestačím divit co v krabicích nacházím a říkám si že já bych to co jiní prodavají raději hodil na kompost než to prodávat a kazit si reputaci , jak říkám já dneska si spíše spousta lidi s toho dělá krasný byznys místo toho aby odváděli dobrou a poctivou zahradnickou práci
Reagovat
Kohoutová Dana 14.08.16
Dobrý den.. Chci Vás varovat před podvodnou firmou Dafral. cz.
V květnu v roce 2014 jsem si objednala sazenice brugmansií(Andělské Trumpety)
Většina sazenic měla mít plný květ a nebo patrový a jen malá část rostlin měla být jednoduchá.
Sazenice mi přišli v druhé polovině srpna. Malé vyčouhlé nitě, některé nebyly ani řádně zakořeněné, některé jen zapíchlé v kelímku od jogurtu a samozřejmě v tom roce ještě nekvetli.
V roce 2015 začalo kvést pár brugmansií všechny květy jednoduché, myslela jsem si že jde o podobný květ, protože brugmansií je opravdu hodně druhů.
Letos kvete zbytek brugmansií od firmy Dafral.cz a opět jednoduché, obyčejné květy.
Chtěla jsem rostliny urgovat ale firma Dafral.cz neodpovídá na email a mobil má vypnutý.
Myslím si že tato firma nemá žádné brugmansie které nabízí na svých stránkách, ale má jen pár jednoduchých brugmansií které prodává jako plnokvěté a nebo patrové.
A nejvíc mě zaráží to že tato firma nepošle ani doklad o zaplacení!!!
Dnes mají rostliny velký rozměr, ale sortiment jsem díky firmě Dafral.cz nerozšířila..

Přeji všem krásný den a mnoho úspěchů a přeji všem aby jste se nenapálily jako já. Dana
Reagovat