Diskuze

Co se jinam nevešlo - ostatní

Hryzec,hryzec, hryzec


mildanek1 24.01.15

Kolegyně, kolegové, nastěhovali se mi pod mladé třešínky hryzci. Mimo jiného jsem na ně vyzkoušel i pálivou papriku v pytlíku. Na tu reagovali a zmizeli. Uvidím na jaře, jestli ty třešínky přežijou. Papriku jsem sypal do děr a okolo stromků. A do děr po celé zahradě. Já jen, aby jste věděli, čím jim lze znepříjemnit život a vyhnat je možná i pryč na chvíli. :)


Reagovat
Sinnawah 26.01.15

Dobrý den, rada bych se zeptala na výsadbu mečíků i když je ještě brzy. Máme malou zahrádku a loni jsem si koupila krásné mečíky. Našla jsem si jak je správně přezimovat, bohužel jsem nikde nenašla jestli je můžu každý rok dát na stejné místo, nebo se musí dávat pokaždé jinam. To by byl trochu problém.


Reagovat
Re: Sinnawah | Sinnawah 26.01.15

Omlouvám se, chtěla jsem poradit, jsem tu poprvé a takto jsem to spletla. :D


Reagovat
kropáč 02.02.15

Profi přípravky fungují na principu jedovatého plynu kyanovodíku. Prášek nebo granule se nasypou do nory a ta se ucpe. Chemickou reakcí s půdní vlhkostí vzniká kyanovodík, který je velice jedovatý i v nízkých koncentracích – stačí delší expozice. Bohužel není šance, že byste tohle koupila. Prodává se to jen na speciální licenci profesionálních deratizátorů. Existuje ale náhrada, tzv. dusíkaté vápno, které uvolňuje kyanamid s podobnými účinky jako kyanovodík. Používá se spíše k dezinfekci půdy, např. kompostu. Taky je to vápenaté hnojivo, takže tím zároveň kompostu dodáváte vápník. Na hraboče to jde použít stejným způsobem jako profi přípravky. Pravděpodobně to bude slabší, takže ho bude potřeba více a výsledek není zaručen. Dusíkaté vápno je také poměrně drahé.

Jdou použít i jiné plyny. Například spalovací motory zahradní techniky produkují dost vysoké úrovně CO, který je jedovatý. Stačí tedy vhodně zavést výfukové plyny do nory nějakou hadicí, utěsnit a nějakou dobu nechat běžet motor. Pokud si můžete vybrat, je lepší dvoutakt před čtyřtaktem a čím starší tim lepší. Výborné jsou čínské, protože jsou technologicky asi tak 25–30 let zpátky. (Současná čínská produkce jsou z velké části kopie hi-end modelů renomovaných výrobců přibližně před dobou, kterou jsem uvedl.) Existuje profi zařízení i pro tento způsob. Je to v podstatě motor na podvozku z kolečka, upravený tak, že se do rozpáleného výfuku vstřikuje olej. Výsledek je hustý bílý kouř, který výborně indikuje další ústí chodeb.

Osobně se chystám vyzkoušet CO2 z tlakové láhve. Není přímo jedovatý, ale je nedýchatelný, vytěsní všechen kyslík a organismus se tak udusí i když plíce ventilují. Dost lidí zemřelo při práci v různých nádržích, kde se plyn nashromáždil. Otrava (nedostatek kyslíku) se projevuje zrychleným dýcháním, neschopností koncentrovat myšlení až ospalostí a člověk nakonec zemře v bezvědomí. Pro použití proti hryzcům je důležité, že je těžší než vzduch. Většina nor je dost komplikovaná s různými záhyby a křížením. To je taky důvod, proč je většinou nejde vypláchnout vodou, jak už to každý zahrádkář zkoušel. Nalijete tam hektolitry vody a stejně pžežijí a většinou ani ven nevylezou. CO2 by měl postupně chodby zaplnit a přítomné udusit. Toliko teorie, tento rok ji ověřím v praxi. Těch 17 nových ovocných stromů vysazených koncem minulého roku jim rozhodně nenechám napospas. :cert:


Reagovat
Re: kropáč | mildanek1 16.03.15

Tak přátelé, hryzci jsou ze zahrady pryč, třešínky a višničky žijou a jsou již i pupeny u některých nalité. Takže pálivá paprika a čili paprika jim nejede pod nos. Tak jsem rád. Pár dírek od hrabošů mě nevadí, jen než se zdravě naštvu, pak jim dám taky,,sodu,, paprikovou, mě šlo především o stromky mladé a ty jsou v pořádku!!! :mavam:


Reagovat
BarboraZlata 09.09.16

Dobrý den, ráda bych se zeptala, co je pravda na tom, že hryzcům „nevoní“ česnek či afrikány. Dočetla jsem se totiž, že to jsou mírumilovné metody, jak se hrůzců zbavit. Nechci jim ublížit, spíš vyhnat jinam, máte nějaké metody?

[male]Edit admin – odkaz[/male]


Reagovat
James Blond 09.09.16

Krátkodobě to možná pomůže, ale většina zvířat, obzvláště hlodavci, je velmi přizpůsobivá a na většinu stresů si časem zvykne. Mě pomáhají plastové pasti (krabičky) s gelovou a granulovanou nástrahou (ta gelová víc voní, slibuji si od toho, že je to více láká). Nesmí se na to sahat rukama, potom cítí pachy a nástrahy si nevšímají. Hryzci jsou velmi opatrní, proto se tak obtížně hubí a dlouho trvá, než návnadu v pasti začnou žrát. Pro pár hryzců nebrečte, republika je jimi prakticky zamořená a smrt po požití návnady není nějak drastická – způsobuje to vnitřní krvácení, takže únava, malátnost, spánek a smrt.


Reagovat
Anonymni 25.04.20

Ahoj, taky se nám na zahradě objevili Hryzci, a tak jsem zkousil dát na rady z https://homezin.cz/…c-jak-na-nej , kde píšou, že dobrou prevencí proti nim je pravidelně sekat trávník. Prý totiž nesnáší jakýkoliv hluk. Dobré je taky na vaši zahradu přivést plactvo. Takže nainstalovat pár ptačích budek a je to ;)


Reagovat
Anonymni 04.10.21

Papája je fajn. Je zdravá na vitamíny a má v sobě hodně antioxidantů atd. Jen nevím, jestli to v našem podnebí jde pořádně vypěstovat? Kdo by jí chtěl mít neustále doma, že? Možná si na ní raději koupím nějakou krabičku na čaj a budu si ji pěstovat v menší podobě abych jí právě mohla mít doma!


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.