Diskuze

Škůdci

Hubení slimáků


Houslista 18.07.14

Asi jsem vymyslel domácí výrobu granulí na hubení slimáků. Zatím mám úspech, ale chtěl bych se podělit se svými poznatky z jinými trpiteli těchto škůdců. Máte. li zájem, tak mi napište.


Reagovat
Re: Houslista | olgas 21.07.14

[citace] @Houslista píše: Asi jsem vymyslel domácí výrobu granulí na hubení slimáků. Zatím mám úspech, ale chtěl bych se podělit se svými poznatky z jinými trpiteli těchto škůdců. Máte. li zájem, tak mi napište. [/citace] tak já bych si teda poradit nechala, ty drahé v obchodě mě už přestává bavit kupovat.


Reagovat
Re: olgas | Jolana 13 26.05.15

Proč nám neodpovídáte na dotazy ohledně hubení slimáků, když jste podle vás našel způsob?


Reagovat
Re: Jolana 13 | natyber 26.05.15

[citace] @jolana 13 píše: Proč nám neodpovídáte na dotazy ohledně hubení slimáků, když jste podle vás našel způsob? [/citace]
:pankac: Koukám, že jste se odpovědi nedočkala, tak to se asi také nedočkám. Ono totiž stejně nic nezabere. Ty mrchy jsou všude a cestu si najdou :cert: :lol:


Reagovat
Re: natyber | Jolana 13 27.05.15

Ten houslista si z nás udělal legraci-a my jsme mu naletěli-asi zjistil, že ten jeho „zázračný vynález"nefunguje a styděl se to přiznat, nu což, jdem bojovat "postaru“.


Reagovat
Re: Jolana 13 | Ilonauhrinova 28.05.15

Taky jsem nedostala odpoved, jdu bojovat po staru, ruční sběr :twisted:


Reagovat
Re: Ilonauhrinova | narija 28.05.15

Zdravím, já jsem někde vyčetla, že slimáci nepřelezou na záhon, když se tam dají piliny. Tak jsem si zajela na pilu pro pytel pilin a dala asi 15 cm ke krajům záhonů asi 3 cm vysoko. Od té doby nemám slimáky v záhonech. Na trávě je zlikviduje sekačka. Zatím to funguje. Bohužel po dešti se musí zkontrolovat a dosypat podle potřeby. Ale pořád lepší než donekonečna sbírat.


Reagovat
Re: narija | natyber 29.05.15

[citace] @narija píše: Zdravím, já jsem někde vyčetla, že slimáci nepřelezou na záhon, když se tam dají piliny. Tak jsem si zajela na pilu pro pytel pilin a dala asi 15 cm ke krajům záhonů asi 3 cm vysoko. Od té doby nemám slimáky v záhonech. Na trávě je zlikviduje sekačka. Zatím to funguje. Bohužel po dešti se musí zkontrolovat a dosypat podle potřeby. Ale pořád lepší než donekonečna sbírat. [/citace]
:pankac: Vyzkouším ty piliny. Prý ještě fungují nadrcené vaječné skořápky, ale nezkoušela jsem.


Reagovat
Re: Houslista | Jolana 13 06.08.14

Dobrý den, prosím o radu ohledně hubení slimáků. Nezničím si moje kytičky? Kdyby se jim (těm kytičkám)měla stát nějaká újma tak raděj budu dál ručně likvidovat ty"svině klouzavý"(pardon za ten výraz).


Reagovat
Re: Houslista | zdenka mičiková 22.05.15

Dobrý den, prosím o zaslání návodu na hubení slimáků. Děkuji


Reagovat
Re: zdenka mičiková | natyber 22.05.15

Já bych také ráda znala radu jak na ty mrchy slimejší :pocitac: děkuji ;)


Reagovat
Re: Houslista | Ilonauhrinova 26.05.15

@Houslista taky bych měla zájem o Vaší radu, už si nevím s nimi rady. Děkuji :pocitac: :pocitac:


Reagovat
pucek 30.05.15

No jo děvčata, to jim jenom možná zamezíte přístup, ale jinde budou škodit dál a hlavně se nekontrolovaně množí :(


Reagovat
Jolana 13 31.05.15

Tento boj každopádně prohráváme…


Reagovat
Re: Jolana 13 | natyber 04.06.15

Hážu je na kompost, prý když mají dobrý výživný kompost, tak žerou tam a moc se neroztahují :lol: :nevim: Teď jich moc nevidím, zřejmě se někde maskují a čekají na jahody :cert:


Reagovat
pucek 05.06.15

Tam hážu jen domečkový, s těma mám trochu slitování :(


Reagovat
Blaza10 23.06.15

Zdravim… mel bych dotaz.. nevite nekdo jak se zbavit skvrn od slimaku z obleceni?? dekuji za pripadne rady :-)


Reagovat
Re: Blaza10 | pucek 24.06.15

Z rukou mi to pustí solí, tak možná slanou vodou :?:


Reagovat
Krákora92 27.06.15

Nejlepší je slimáky sbírat a následně utopit ve slané vodě, ale od stálého ohýbání bolí záda a tak nyní používám upravenou vidličku a slimáky zapichuji do země…je to jistý a záda už nebolí… :)


Reagovat
Anonymni 24.08.22

As I am looking at your writing, casino online I regret being unable to do outdoor activities due to Corona 19, and I miss my old daily life. If you also miss the daily life of those days, would you please visit my site once? My site is a site where I post about photos and daily life when I was free.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.