Diskuze

Škůdci

Malé bílé potvůrky


Aspera 02.03.11

Včera jsem v květináči u ibišku našla strašně moc malých bílých potvůrek. Jsou asi 2 mm dlouhé a mrskají se. Nevíte někdo, co by to mohlo být a hlavně jak to zlikvidovat? Děkuju.


Reagovat
Dermajetics 09.03.11

já bych asi přesadila a hlínu vyhodila… a pokud to jde, rostlinu kořen bych odstranila co nejvíc tu hlín a opravdu novou hlínu…

Taky to občas mívám, přesazuju květiny dvakrát ročně a v pohodě!! Zalívám květiny jen do misky ať si bere vodu od spodu a nemnoží se toto potvorstvo… ale nevím, co to j e:-))


Reagovat
mína77 09.03.11

Jestli je to to co myslim tak je přesazením nezlikviduješ. Já s tim mívala taky problémy zvlášť u jedné kytky a je to přemokřenou hlínou, pak je opravdu lepší zalévat do misky. Jinak já na to kupovala jed, jmenovalo se to Karate, ředilo se to vodou, do vody přišlo jen pár kapek, a tim jsem prolévala tu hlínu a vždy to zabralo. Ale určitě existuje i něco jiného, zeptej se v květinářství. Každopádně jestli ti přežije jen jedna potvůrka tak se zas rozmnoží.


Reagovat
Dermajetics 10.03.11

Ano máš pravdou je to zalíváním a vlhkostí hlíny, ale pokud se zalívá do misky dá se se to regulovat nebo mít pod kontrolou…[citace] mína77 píše: Jestli je to to co myslim tak je přesazením nezlikviduješ. Já s tim mívala taky problémy zvlášť u jedné kytky a je to přemokřenou hlínou, pak je opravdu lepší zalévat do misky. Jinak já na to kupovala jed, jmenovalo se to Karate, ředilo se to vodou, do vody přišlo jen pár kapek, a tim jsem prolévala tu hlínu a vždy to zabralo. Ale určitě existuje i něco jiného, zeptej se v květinářství. Každopádně jestli ti přežije jen jedna potvůrka tak se zas rozmnoží. [/citace]


Reagovat
Aspera 29.03.11

Děkuju moc za radu, dneska jsem přišla na to, že to jde asi z takové jakoby žížalky. Je malá a úzká a mám v květináči min. dvě.


Reagovat
Aspera 25.06.11

Jdu napsat jak jsem nakonec dopadla. Zkusila jsem nechat ibišek vyžíznivět a to, že nepotřeboval přes měsíc zalít znamená, že vody měl dost. Tak jsem ho po dlouhé době zalila a vypadá to, že breberky zmizely. Doufám že na furt.


Reagovat
cajik 26.07.11

Jsou to chvostoskoci a většinou opravdu stačí nechta rostlinku dost vyschnout. Při silnějším napadení už jen insekticid. Taky se mi občas zjeví. Ale co mi přijde vážně zajímavé, že v kytkách, které vyžadují opravdu mokro, to nikdy nemám, ale jak má trošku více vlhka třeba bazalka, za chvilku tam jsou :think:


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.