Diskuze

Trvalky

Mravenci na kopretině


Klau-di 24.06.13

Ahojky všem, včera jsem si všimla, že mi stonek kopretin „okupují“ mravenci :| Jsou po celé délce stonku. Kopretiny zatím vypadají celkem dobře, zanedlouho by měly vykvést. „Zahradničím“ prvním rokem a vůbec netuším, jestli jí můžou nějak ublížit, popřípadě jak se jich zbavit. Budu vděčná za každou zkušenous ;)


Reagovat
Re: Klau-di | Lanková 24.06.13

…mravenci si hlídají mšice! Postříkej je něčím proti mšicím…ať se daří! Naďa :mavam:


Reagovat
Re: Klau-di | LuciTau 24.06.13

Prosím prosím a nevíte co je tohle a čím se toho zbavit? je to odkaz na jinou diskuzi, ale nikdo mi neodpověděl :-(

http://www.konev.cz/…linkach-799/

http://www.konev.cz/…muskaty-603/

Moc děkuju :mavam:


Reagovat
emilka12 24.06.13

Já vylívám na zahrátku logr z kávy. Mravence tam nemám.


Reagovat
Klau-di 24.06.13

Moc děkuju za rady. Koupím něco proti mšicím a zkusím pak i lógr :lol:


Reagovat
Re: Klau-di | LuciTau 24.06.13

Uškodí ten logr třeba když ho vyleju ke kytkám? do truhlíku? :think:


Reagovat
Re: LuciTau | Lanková 24.06.13

Luci, já jsem zkoušela lógr k pokojovým květinám, ale mně to nevyhovuje, protože to začalo za nějakou dobu plesnivět a stejně to nějak nepomohlo proti škůdcům…možná proti mravencům (jak píše Emilka) ano. Čauky Naďa :think: :mavam:


Reagovat
Tereza5555 24.06.13

Mě bohužel logr z kávy nepomohl, možná, že se zezačátku mravenci mu trochu vyhýbali, ale stejně aby je to odpudilo asi bych musela celý balkon vysypat logrem… :)


Reagovat
Re: Tereza5555 | Lanková 24.06.13

…hahaha, tak to bych asi jako i Ty nedělala…mravence vypudí i sůl, ale přestěhují se jinam. Já na zahradě používám obyč. Biolit a je posekáno…Naďa :think: :think: :think:


Reagovat
emilka12 24.06.13

Na balkoně bych to neryskovala, snad bez cukru a bez smetany. Já mám na balkoně taky mravence, vůbec kytkám neškodí. :mavam:


Reagovat
Tereza5555 26.06.13

Taky jsem párkrát už použila biolit, ale to když tam mám bylinky a jedlé plody, takm se mi to tam nechce moc stříkat, přece jen je to jed


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.