Diskuze

Trvalky

Mravenci na kopretině

Klau-di 24.06.13
Ahojky všem, včera jsem si všimla, že mi stonek kopretin "okupují" mravenci :| Jsou po celé délce stonku. Kopretiny zatím vypadají celkem dobře, zanedlouho by měly vykvést. "Zahradničím" prvním rokem a vůbec netuším, jestli jí můžou nějak ublížit, popřípadě jak se jich zbavit. Budu vděčná za každou zkušenous
Reagovat
Re: Klau-di | Lanková 24.06.13
...mravenci si hlídají mšice! Postříkej je něčím proti mšicím...ať se daří! Naďa
Reagovat
Re: Klau-di | LuciTau 24.06.13
Prosím prosím a nevíte co je tohle a čím se toho zbavit? je to odkaz na jinou diskuzi, ale nikdo mi neodpověděl :-(

www.konev.cz

www.konev.cz

Moc děkuju
Reagovat
emilka12 24.06.13
Já vylívám na zahrátku logr z kávy. Mravence tam nemám.
Reagovat
Klau-di 24.06.13
Moc děkuju za rady. Koupím něco proti mšicím a zkusím pak i lógr
Reagovat
Re: Klau-di | LuciTau 24.06.13
Uškodí ten logr třeba když ho vyleju ke kytkám? do truhlíku?
Reagovat
Re: LuciTau | Lanková 24.06.13
Luci, já jsem zkoušela lógr k pokojovým květinám, ale mně to nevyhovuje, protože to začalo za nějakou dobu plesnivět a stejně to nějak nepomohlo proti škůdcům...možná proti mravencům (jak píše Emilka) ano. Čauky Naďa
Reagovat
Tereza5555 24.06.13
Mě bohužel logr z kávy nepomohl, možná, že se zezačátku mravenci mu trochu vyhýbali, ale stejně aby je to odpudilo asi bych musela celý balkon vysypat logrem...
Reagovat
Re: Tereza5555 | Lanková 24.06.13
...hahaha, tak to bych asi jako i Ty nedělala...mravence vypudí i sůl, ale přestěhují se jinam. Já na zahradě používám obyč. Biolit a je posekáno...Naďa
Reagovat
emilka12 24.06.13
Na balkoně bych to neryskovala, snad bez cukru a bez smetany. Já mám na balkoně taky mravence, vůbec kytkám neškodí.
Reagovat
Tereza5555 26.06.13
Taky jsem párkrát už použila biolit, ale to když tam mám bylinky a jedlé plody, takm se mi to tam nechce moc stříkat, přece jen je to jed
Reagovat