Diskuze

Škůdci

mravenci na zahradě


céčko
06.05.10
Máme hodně mravenců na zahradě a nevíme jak se jich zbavit. Jsou malý černý nebo rezavý. Dělají si hromádky v trávě a já je popráším tím modrým nebo růžovým práškem a stejnak tam pořád jsou. Máte na ně nějakou dobrou radu ?

vulpes
08.05.10
Radu nemám, ale taky by mě moc zajímalo, co s tím!! :twisted:
Dřív tam ti mravenci nebyli (jasně že trochu byli, ale tak málo, že jsme si toho nevšímali) a nějak od předloňska je to fakt děs, zahrada je jedno velké mraveniště, vůbec si není kam sednout na trávu :-( (zvlášť loni mi to vadilo - Matys se batolil a představa dát ho na trávu na deku moc nevycházela :-( )

Jinak já jsem to řešit ještě ani nezačala, takže ani o žádném prášku nic nevím ...?

Loan
10.05.10
Také prosím o radu... máme tu několik mravenišť a nevím, co s tím

bubli
13.05.10
Taky jich par mame, zajima me kdo co poradi. Ja se loni se zamerila na likvidaci msic, s tim, ze se aspon nebudou mit cim krmit a nebudou se tak mnozit. Tak jsem zvedava kolik mravenist letos na zahrade najdu. Zatim jsem objevila jedno.

marťanka2
22.05.10
Zdravím
O mravencích ani nemluvte.Hrůůůůza :twisted: .Já na ty mrchy používám **BIOTOLL** prášek.Je na tom namalovanej velkej mravenec.Já bych řekla,že to docela zabírá.
Přesně tak **bubli**,mšice je pro mravence ráj,dnes na ně jdu taky.Mám úplně zamšicovaný venkovní ibišky.

bombastic.1
22.05.10
Dobrý večer,poradím Vám.Stačí obyčejný prášek do pečiva.Nasypete trochu na mraveniště a přikrejete prkýnkem(proti rose)Prášek mravencům chutná krmí s tím mladé a ty naboptnají a praskají.Nemají potomstvo a do týdne vyhynou.Když je mraveniště větší musíte víckrát přikrmovat.Ale déle jak týden to netrvá.Má to však nevíhodu,nesmí pršet než mravenci prášek odnosí.Hodně úspěchů v boji s mravenci.

bombastic.1
22.05.10
Mravenci mšice doslova pěstují a roznáší po rostlinách protože produkují sladký lep kterým se živí.Mravenci dokáží roznést mšice po celém sadu slivoní.

Loan
01.08.10
Tak sypu prášek jak divá a pořád je tu mravenců jak na..... Připadá mi jako by se jen přestěhovali o kus dál. Fakt nevim co s nima.

mildanek1
07.06.12
My máme na zahradě spoustu druhů. Žena je nachytala, jak míří do boudy. Vzala sprej na lezoucí hmyz a pořádně ten zástup mravenců postříkala. Změnili směr postupu, a byli fuč. Jinak mi nevaděj, když vidím, že těch mšic je dost a déšť je nespláchne, tak jim pomůžu postřikem na ,,živý hmyz,, a postříkám i okolí rostlin, stromků. Trochu je na nějaký čas zastavím a zredukuju i počet mšic, i mravenců. Za čas to začne zas. Ale to se děje každý rok.
S tím kypřicím práškem je to pravda.

Etna1
07.06.12
S tím kypřícím práškem je to zajímavé. Sice je to drsná představa, jak jim praskají miminka, ale určitě to také zkusím, protože bydlíme vedle lesa a na zhradě jich je mraky... Jinak vyzkoušenou mám levanduli, ta jim moc nevoní, ale té bych potřebovala celý lán, abych je ze zahrady vyhnala. Také jsem se dočetla, že pomáhá na zahradě zakopat mrtvou rybu, ale do toho se mi moc nechce...

Georgina68
07.06.12
My máme taky mravenců spoustu. Budu zkoušet skořici, uvidím.

mildanek1
07.06.12
Etno, dnes se stěhovali od souseda ke mě i s vajíčkama, byl to zážitek to vidět, 8mi letý vnuk koukal, hrozně ho příroda baví. Syn mi řekl, že zmizeli v díře v zemi,že vynosili dost hlíny z díry. Doufám, že to budou žrouti hmyzu, ne pasáci mšic.
Georgino, skořice nevím, kypřící prášek je zničí tutově.

abra capulet
25.06.12

Etna1
26.06.12
Tak jsem zkusila kypřící prášek a nějak mi nepříjde, že by si ho nosili do hnízda :-( ale pasáky mšic na zahradě mám, ale mšice jsem zlikvidovala zase odvarem z tabáku...

kocunka
22.05.13
Ha... hned zítra udělám nálet na kypřáky a vysypu je na zahradě... Koupili jsme novou na kterou 4 roky nikdo nesáhnul a máme tam jak černý, tak rezavý, tak ty velký lesní a dvě malý děti z čehož dcerka leze všude

emilka12
22.05.13
Skuste zahrabávat logr.

Anelaba
08.04.14
A co mravenci ve skleníku, máte někdo zkušenost, co zabírá? Prdopeč sypu, jenže tam je vlhko, tak dlouho to nevydrží. Od loňska se jich nemůžu zbavit, kdyby si lezli po zahradě, tak mi tak nevadí, ale do skleníku jak dám papriky, už jsou potvory na nich a tahají tam mšice.

pucek
09.04.14
ty potvory mám taky, sypu tam skořici, ale měla jsem i pytlík prošlého koření na svařák a to silné aroma se jim nelíbí a zmizí. Navíc to tam krásně voní.

Anelaba
09.04.14
Budu zkoušet ten lógr až ho nashromáždím, zkoušela jsem hřebíček, ale za chvíli po něm lezli. Včera jsem koupila past na mravence, tak uvidím co a jak.

KozaLiza
09.06.14
Zdravím. Tak naše mravenci asi pravděpodobně už byli na školení a už o kypřícím prášku vědí. Nasypala jsem ho jak jste tady psali a už za hodinu jsem videla jak ho vynáší ven a pokládají všude kolem mraveniště. Tak že vražedná večeře neproběhne. Jsem zoufalá a nevím co s nimi. Mšice jsou všude a i tam kde by mě to nikdy nenapadlo. Zahradu mám velkou a potřebují se jich zbavit :-( a k tomu ještě i krtci... ach joooo

saea
15.06.14
Logr Vůbec nepomáhá. Maminka mi nanosila shospody dva obrovské kýble logru a ani to s nima nehlo. Máma říkala VYDRŽ za týden tam nebudou. Realita, kouknu do logru a tam celý mraveniště s vajíčkama.

ivusha 64
10.07.14
Je to s nimi peklo, stále se stěhují, také mám několik druhů a né a né se jich zbavit a to mám taky krtka, ten se jimi údajně stravuje...když mi vlezou na stromy nebo rybíz, tak je postříkám jarovou vodou, musím i zespodu listu, zabije to mšice, ale opatrně, druhý den by se měli rostliny osprchovat vodou. Křída mi nepomohla, měla jsem je i ve skleníku, tak tam jsem dala mravenčí bufety a zabralo to, jen nejsou moc k sehnání. Další radu mi někdo dal, že, když posečete trávník a najdete hnízdo, tak jej nabrat na lopatu a rozhodit, pak jen čekat a ptáci si poradí za vás, sežerou larvy.

Anelaba
13.07.14
Jak jsem tu psala, koupila jsem ze zoufalství tyto pasti- diskontdrogerie.cz a hlásím, že do teď žádný mravenec ve skleníku, tím pádem žádné mšice!! Snad to teda nezakřiknu. Abych se nenudila, tak tam mám molici .

ivusha 64
14.07.14
Já jí mám venku u okurek, nemůžu to prolít horkou vodou, má někdo jiný nápad?

Pro přidání příspěvku se přihlašte.