Diskuze

Škůdci

mravenci na zahradě


céčko 06.05.10

Máme hodně mravenců na zahradě a nevíme jak se jich zbavit. Jsou malý černý nebo rezavý. Dělají si hromádky v trávě a já je popráším tím modrým nebo růžovým práškem a stejnak tam pořád jsou. Máte na ně nějakou dobrou radu ? :think:


Reagovat
Re: céčko | tesany 26.06.17

Taky je mám na zahradě a už nám lezou i do baráku. Taky dávám prášek, ale chce to zabít královnu pak chcípnou i ostatní. Aspon tak to říkali v TV. :pocitac:


Reagovat
vulpes 08.05.10

Radu nemám, ale taky by mě moc zajímalo, co s tím!! :twisted: Dřív tam ti mravenci nebyli (jasně že trochu byli, ale tak málo, že jsme si toho nevšímali) a nějak od předloňska je to fakt děs, zahrada je jedno velké mraveniště, vůbec si není kam sednout na trávu :-( (zvlášť loni mi to vadilo – Matys se batolil a představa dát ho na trávu na deku moc nevycházela :-( )

Jinak já jsem to řešit ještě ani nezačala, takže ani o žádném prášku nic nevím …?


Reagovat
Loan 10.05.10

Také prosím o radu… máme tu několik mravenišť a nevím, co s tím


Reagovat
bubli 13.05.10

Taky jich par mame, zajima me kdo co poradi. Ja se loni se zamerila na likvidaci msic, s tim, ze se aspon nebudou mit cim krmit a nebudou se tak mnozit. Tak jsem zvedava kolik mravenist letos na zahrade najdu. Zatim jsem objevila jedno.


Reagovat
marťanka2 22.05.10

Zdravím O mravencích ani nemluvte.Hrůůůůza :twisted: .Já na ty mrchy používám BIOTOLL prášek.Je na tom namalovanej velkej mravenec.Já bych řekla,že to docela zabírá. Přesně tak bubli,mšice je pro mravence ráj,dnes na ně jdu taky.Mám úplně zamšicovaný venkovní ibišky.


Reagovat
Re: marťanka2 | abra capulet 25.06.12

http://forum.pasti.cz/ :palec:


Reagovat
bombastic.1 22.05.10

Dobrý večer,poradím Vám.Stačí obyčejný prášek do pečiva.Nasypete trochu na mraveniště a přikrejete prkýnkem(proti rose)Prášek mravencům chutná krmí s tím mladé a ty naboptnají a praskají.Nemají potomstvo a do týdne vyhynou.Když je mraveniště větší musíte víckrát přikrmovat.Ale déle jak týden to netrvá.Má to však nevíhodu,nesmí pršet než mravenci prášek odnosí.Hodně úspěchů v boji s mravenci.


Reagovat
bombastic.1 22.05.10

Mravenci mšice doslova pěstují a roznáší po rostlinách protože produkují sladký lep kterým se živí.Mravenci dokáží roznést mšice po celém sadu slivoní.


Reagovat
Loan 01.08.10

Tak sypu prášek jak divá a pořád je tu mravenců jak na..... Připadá mi jako by se jen přestěhovali o kus dál. Fakt nevim co s nima.


Reagovat
Re: Loan | mildanek1 07.06.12

My máme na zahradě spoustu druhů. :D Žena je nachytala, jak míří do boudy. Vzala sprej na lezoucí hmyz a pořádně ten zástup mravenců postříkala. Změnili směr postupu, a byli fuč. Jinak mi nevaděj, když vidím, že těch mšic je dost a déšť je nespláchne, tak jim pomůžu postřikem na ,,živý hmyz,, a postříkám i okolí rostlin, stromků. Trochu je na nějaký čas zastavím a zredukuju i počet mšic, i mravenců. Za čas to začne zas. Ale to se děje každý rok. :D S tím kypřicím práškem je to pravda.


Reagovat
Etna1 07.06.12

S tím kypřícím práškem je to zajímavé. Sice je to drsná představa, jak jim praskají miminka, ale určitě to také zkusím, protože bydlíme vedle lesa a na zhradě jich je mraky… Jinak vyzkoušenou mám levanduli, ta jim moc nevoní, ale té bych potřebovala celý lán, abych je ze zahrady vyhnala. Také jsem se dočetla, že pomáhá na zahradě zakopat mrtvou rybu, ale do toho se mi moc nechce…


Reagovat
Georgina68 07.06.12

My máme taky mravenců spoustu. Budu zkoušet skořici, uvidím.


Reagovat
Re: Georgina68 | mildanek1 07.06.12

Etno, dnes se stěhovali od souseda ke mě i s vajíčkama, byl to zážitek to vidět, 8mi letý vnuk koukal, hrozně ho příroda baví. Syn mi řekl, že zmizeli v díře v zemi,že vynosili dost hlíny z díry. Doufám, že to budou žrouti hmyzu, ne pasáci mšic. :D Georgino, skořice nevím, kypřící prášek je zničí tutově.


Reagovat
Etna1 26.06.12

Tak jsem zkusila kypřící prášek a nějak mi nepříjde, že by si ho nosili do hnízda :-( ale pasáky mšic na zahradě mám, ale mšice jsem zlikvidovala zase odvarem z tabáku…


Reagovat
kocunka 22.05.13

Ha… hned zítra udělám nálet na kypřáky a vysypu je na zahradě… Koupili jsme novou na kterou 4 roky nikdo nesáhnul a máme tam jak černý, tak rezavý, tak ty velký lesní a dvě malý děti z čehož dcerka leze všude :zed:


Reagovat
emilka12 22.05.13

Skuste zahrabávat logr. :mavam:


Reagovat
Re: emilka12 | saea 15.06.14

Logr :) Vůbec nepomáhá. Maminka mi nanosila shospody dva obrovské kýble logru a ani to s nima nehlo. Máma říkala VYDRŽ za týden tam nebudou. Realita, kouknu do logru a tam celý mraveniště s vajíčkama.


Reagovat
Re: saea | ivusha 64 10.07.14

Je to s nimi peklo, stále se stěhují, také mám několik druhů a né a né se jich zbavit a to mám taky krtka, ten se jimi údajně stravuje…když mi vlezou na stromy nebo rybíz, tak je postříkám jarovou vodou, musím i zespodu listu, zabije to mšice, ale opatrně, druhý den by se měli rostliny osprchovat vodou. Křída mi nepomohla, měla jsem je i ve skleníku, tak tam jsem dala mravenčí bufety a zabralo to, jen nejsou moc k sehnání. Další radu mi někdo dal, že, když posečete trávník a najdete hnízdo, tak jej nabrat na lopatu a rozhodit, pak jen čekat a ptáci si poradí za vás, sežerou larvy.


Reagovat
Re: saea | JANYT 25.06.17

U logru je to trochu zmatečné?? :cert: Logr musí být z neslazené kávy, ten co byl oslazený tak funguje přesně obráceně jako lákadlo :jazyk: :potlesk: :dance:


Reagovat
Anelaba 08.04.14

A co mravenci ve skleníku, máte někdo zkušenost, co zabírá? Prdopeč sypu, jenže tam je vlhko, tak dlouho to nevydrží. Od loňska se jich nemůžu zbavit, kdyby si lezli po zahradě, tak mi tak nevadí, ale do skleníku jak dám papriky, už jsou potvory na nich a tahají tam mšice. :cert:


Reagovat
Re: Anelaba | pucek 09.04.14

:D ty potvory mám taky, sypu tam skořici, ale měla jsem i pytlík prošlého koření na svařák a to silné aroma se jim nelíbí a zmizí. Navíc to tam krásně voní.


Reagovat
Anelaba 09.04.14

Budu zkoušet ten lógr až ho nashromáždím, zkoušela jsem hřebíček, ale za chvíli po něm lezli. :roll: Včera jsem koupila past na mravence, tak uvidím co a jak. :nevim:


Reagovat
KozaLiza 09.06.14

Zdravím. Tak naše mravenci asi pravděpodobně už byli na školení a už o kypřícím prášku vědí. Nasypala jsem ho jak jste tady psali a už za hodinu jsem videla jak ho vynáší ven a pokládají všude kolem mraveniště. Tak že vražedná večeře neproběhne. Jsem zoufalá a nevím co s nimi. Mšice jsou všude a i tam kde by mě to nikdy nenapadlo. Zahradu mám velkou a potřebují se jich zbavit :-( a k tomu ještě i krtci… ach joooo :,(


Reagovat
Anelaba 13.07.14

Jak jsem tu psala, koupila jsem ze zoufalství :D tyto pasti- http://diskontdrogerie.cz/…mravence-6ks a hlásím, že do teď žádný mravenec ve skleníku, tím pádem žádné mšice!! Snad to teda nezakřiknu. Abych se nenudila, tak tam mám molici :cert: :cert:.


Reagovat
Re: Anelaba | ivusha 64 14.07.14

Já jí mám venku u okurek, nemůžu to prolít horkou vodou, má někdo jiný nápad? :potlesk:


Reagovat
ZdeněkP 11.04.17

Mravence beru normálně horkovzdušnou pistolí, (hnízdo). Ale používat pouze tam kde nemáme rostliny.


Reagovat
Danahol 28.05.17

Likviduji mravence tak, že rozmíchám 2 lžíce cukru v 1/2 litru vody do toho přidám borax /lze koupit, používá se na svařování/ asi tak 1–2kávové lžičky. Do roztoku namočím vatu smotanou do tampónů a dám na cestičky kudy chodí mravenci. Likviduje to celé mraveniště, protože si to prý donesou do hnízda jako krmivo a pak u nich dojde k neplodnosti královny. Jedinou nevýhodou je že to dost rychle vysychá když je velké teplo. Používám to hlavně ve skleníku. Dana


Reagovat
Anonymni 24.08.22

First of all, thank you for your post. casino online Your posts are neatly organized with the information I want, so there are plenty of resources to reference. I bookmark this site and will find your posts frequently in the future. Thanks again ^^


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.