Diskuze

Co se jinam nevešlo - ostatní

Neznámá rostlina


JnZ 14.08.11

Vyrostla nám v předzahrádce a nějak nezapadá mezi ty plevele. Něco mi říká, že by to mohla být nějaká pokojová?

Nevíte někdo co je zač?


Reagovat
Anonymní 15.08.11

Zdravím, asi to tak nebude, ale tak mě rostlinka svým vzhledem připomíná oleandr. Tvar listů a na vrcholku se klubou další spojené nové listy…ale to by jste si asi byli vědomi, že tam někdo zasadil kousek rostliny oleandru, že? A tak bude nejlepší nechat to růst třeba v květináči. Hodně úspěchů přeji!


Reagovat
JnZ 15.08.11

Hm, oleandr mě nenapadl…no asi to nebude, oleandr má listy po třech, tahle má listy po čtyřech přesně do kříže. Ale je to hodně blízko. Zkusím hledat čeleď podle oleandru, třeba něco objevím. Díky.


Reagovat
Rade91 16.08.11

Je to pryšec křižmolistý – Euphorbia lathyris.


Reagovat
B64 10.04.12

Ano, je to pryšec, a pokud jste si ho na zahradě nechali, skoro jistě tam nemáte myši a jiné hlodavce. Tahle rostlina se jim tuze nelíbí. Ale pozor, je jedovatá, a mléko, které z ní vytéká, dráždí pokožku.


Reagovat
Re: B64 | Jolana 13 17.09.14

Já mám těchto pryšců na zahradě moře a myší a hryzců dvě moře. Je to dvouletka, první rok vyroste takovýhle tvar asi do tři čtvrtě metru a příští rok ještě přidá asi půl metru a vykvete ale jen tak nenápadně do zelena, ale semínek má spoustu, až uzrají, tak se vystřelí do okolí a už se jich nezbavíte. Ještě že se aspoň lehce vytrhávají.


Reagovat
ponc 13.03.13

Prosím, poraďte. Mám doma rostlinu – je to zelená cibule, rostoucí na povrchu hlíny, vyhání každoročně po odpočinku 1 až 2 šlahouny, dalo by se říci asparágovité, ale jsou tučné. Loni kvetla, drobounké zelenobílé kvítky. Můžete někdo poradit název? Sukulent nebo cibulovina. Díky moc


Reagovat
emilka12 13.03.13

:mavam: :mavam:Je to ono, tohle je cikas. Jináč mě nic nenapadá.


Reagovat
Re: emilka12 | KattyCaprio 14.03.13

[citace] @emilka12 píše: :mavam: :mavam:Je to ono, tohle je cikas. Jináč mě nic nenapadá. [/citace]
Taky si myslím :mrgreen: doma máme úplně stejnou :jazyk:


Reagovat
faflina 11.08.15

Nevi nekdo?


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.