Diskuze

Co se jinam nevešlo - ostatní

Pár otázek nezkušené.


ww
08.04.11
Ahoj zahradnice.
Jsem na KONVI poprvé, teď jsem ji objevila tak vás hned zneužiju :wink:

1. Na podzim jsem ořezala všechny keře na zahradě asi 30cm od země, tak jsem ptám jestli ještě vyraší nemají zatím žádné pupeny :-? A jsou to: zlatý déšť, rybíz, ptačí zob a okrasný keř od starkla (vypadá podobně jak zlatý déšť).

2. Kdy můžu vysadit ven Primulky?

Moc děkuji za odpovědi.

liška
08.04.11
Ahoj!
1. určitě obraší :wink: , kvetoucí keře stříhám po odkvětu, možná jsi to vzala moc u země? Ale jako tvarovací řez dobrý
2. primule jsem už vysadila ven, dokonce už přežily 3 noci

ww
08.04.11
Jé děkuji moc za odpovědi. Já ty keře fakt trochu víc zastřihla, jsou s nich jen pahýly Zahrada byla dlouho neudržovaná tak to chtělo radikální řez

Nevíš proč mi ty primulky doma usychají? Zalévám je pravidelně, ale přitom schnou. Proto je chci co nejdříve vysadit ven, snad jim tam bude líp...

buliznik
08.04.11
Keře stříhám takhle každý rok a na jaře to ještě zkontroluji jestli nějaká větvička nezmrzla a kdyžtak ji též odstraním-razím metodu čím víc ostříhám tím jsou hustší a zatím se mi to daří.Tak at vám to roste!

ww
27.06.11
Ahoj zahradničky. Tak jsem tady zase s dotazem Mám krásné rajčata, vysoké tak 60cm, košaté, ale **nekvetou** :cry: Sadila jsem je tak jak bylo na sáčku napsané, zalívám je hodně, mám je v rašelině. Mají ještě čas?

Další dotaz je na kedlubny, Jsou vysoké tak 25cm ale jsou jen jak špagátek, neudělala se na nich ta boulička(plod). Vadí?

Moc vám děkuji za vysvětlení

liška
28.06.11
Hm, tak to je divné, co je za odrůda? Nejsou pozdní???
Já mám ranné a poloranné, a ve skleníku i venku už mám zelené plody
Ty kedlubny by možná ještě chtěly čas, nemáš je moc blízko u sebe, mají místo?
Možná poradí někdo jiný.

buliznik
28.06.11
já mám už rajčata asi metr vysoká a plná zelených rajčátek-ještě pár dní sluníčka a budou dozrávat.Mám ještě keříčková-balkonová a ty už červenají a žloutnou.

Pro přidání příspěvku se přihlašte.