Diskuze

Škůdci

plzák, slimák


oli.lio 28.04.10

Co se mně osobně osvědčilo je sůl, domácí sůl. Po dešti nebo při rose když vylezou tak posolit. Olina


Reagovat
Jura007 28.04.10

Dobře, souhlas – ale tohle se dá použít tak na dlaždicích nebo štěrkovém chodníku. Sůl by se totž neměla dostat mezi pěstované rostliny včetně trávníku. Působení jakékoliv soli anorganické kyseliny (třeba i koncentrované modré skalice, ledku atd.) je vždycky takové, že úplně převrátí osmotické tlaky uvnitř rostliny, na kterých je postavena výměna tekutin v rostlinách. A to platí pro byliny i dřeviny. Pokud je té soli víc než rostlina snese, jednoduše uschne.....


Reagovat
petula-30 01.05.10

Je plno napadu jak se zbavit slimaku a plzaku,nekdo skousi pivo nebo necojineho. Mne se osvedcily modre granulky(bohuzel nevim jak se to jmenuje) da se to koupit i v kauflandu. Hlavni je ze to neposkozuje rostlinky.Vyskousej je mne pomohli. :palec:


Reagovat
Magdalenka73 05.05.10

Ty granulky se jmenují Vanish,stojí kolem 100,– a také se mi osvědčily.Sůl bohužel odrovná se slimáky i všechno ostatní :-( ,jak nám už ostatně odborně vysvětlil Jura :wink:


Reagovat
lenterka 08.05.10

Tak jsem včera nastražila do skleníku plnou piksličku pivka a dnes ráno,kupodivu,pik­slička netknutá a dva saláty totálně sežraný. Tak já už nevím,asi to pivo nebude tak dobrej nápad jak mnozí píšou! :think:


Reagovat
Jura007 08.05.10

Lenterko, tu piksličku bude možná dobré zapustit do země tak, aby byl její okraj v úrovni hlíny – pak do ní plzáci polezou sami a rádi… Jak mají lézt do výšky, tak to ne – jsou to mrchy líný…

Jinak mám srandu z toho, jak vidím v obchodě něco s nápisem Vanish – v romštině je to vulgární název pro pánské přirození… :lol:


Reagovat
lenterka 08.05.10

no jo,přesně tak jsem to udělala,a prd. Mám asi nějakou jinou „odrůdu“!!! :cry:


Reagovat
Jura007 09.05.10

Lenterko, třeba jsou to pivní fajnšmekři… :mrgreen: Co jim takhle do piksličky nalíčit třeba černé pivo, nejlíp čtrnáctku… 8-o


Reagovat
lenterka 10.05.10

Dnes ráno byli v piksličce dva,slovy DVA slimáci.A asi 20 jsem jich zabila ručo fučo,fuj! No mají tam 10°Kozla,tak jim teda zkusím koupit tu čtrnáctku! :?: ,očividně je můj křehký salát přitahuje víc! :-(


Reagovat
jahulka 08.06.10

Loni mi slimáci sežrali všechny afrikány. Zjistila jsem, že černý slimák je celkem neškodný, ale hnědí všechno sežerou. Je to hnus, ale já je prostě přesekávám nožem napůl, přijde mi to rychlejší a ohleduplnější k přírodě, než je solit.


Reagovat
bombastic.1 08.06.10

Tyto slimáci a hraboši je nejhorší co nás může potkat. Někde jsem četl že proti slimákům jsou listy z reveně.Navečer je rozprostřete po cestičkách na zahrádce nebo před záhonem Jiřin které jim obvzlášť chutnají a ráno odkrejete a seberete.Uděláíte třikrát a slimáci jsou pryč.Nemám vyzkoušeno jen jsem to četl v nějakém časáku.Jak jsem koupil,prodávám­.Boji zdar!!! :twisted:


Reagovat
jahulka 16.06.10

Dnes jsem slyšela, že se dají koupit hlístice. Jsou to snad granule, ze kterých se udělá postřik, slimák se postříká, chcípne a sežere ho další slimák ( ony se ty potvory žerou navzájem) i s hlísticí a tak se prý dají zahubit kvanta slimáků ???


Reagovat
verveve 05.08.10

Jojo hlistice jsou pry super, ale bohuze nikde je nemaji daji sek oupit jen pres net – loni jsme si je kdesi objednala a dodneska mi neprisly :-(


Reagovat
Pokeš 25.10.10

Nesolil bych.pomůže suché kafe sušim si logr po vypití kávy a ten pak sypu do skalky.kolem kytek do záhonů i do trávníku.je známo že plzáka zabíjí i malé množství kofeinu,a u nás se kávy vypije dost,no a pomáhá to.bývalo že jsem plzáků sesbíral i kilo do plechovky,a ty jsem pak posolil,v letošním létě jsem jich sebral v podvečer tak pět nebo šest kousků.i čerstvý logr vynáším na zahradu a FUNGUJE TO !


Reagovat
Pokeš 25.10.10

na plžáky funguje taky dobře FERAMOL a dešť ho nerozpouští.plžákům chutná,no co dodat eperimentujte. ale logr je logr. :palec:


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.