Diskuze

Co se jinam nevešlo - ostatní

pojištění chaty


Anonymni 17.07.19

Zdravím, má někdo zkušenosti s pojištěním chaty? Chystáme se pojistit projistotu tu naši a dost se nám líbí nabídka z https://www.insiacare.cz/…nemovitosti/ , má u nich někdo z vás pojistku? Díky za odpověď. Novák


Reagovat
Anonymni 09.01.21

Ahoj! My teď taky sháníme nějaké kvalitní pojištění pro naši chalupu, jelikož jsme dostali nějaké drahé obrazy od tchýně. Sehnala je tady: https://www.antikart.cz/. Vůbec s manželem nerozumíme, proč se rozhodla nám je koupit, protože se nám domů vůbec nehodí, tak jsem je dali na chatu. Nejradši bychom je prodali, protože jsou cenné a někomu by určitě udělali větší radost, protože my si na takové věci nepotrpíme. To by ji ale strašně urazilo. Teď jsme ale stále nervózní, že nás někdo vykrade…


Reagovat
Anonymni 10.01.21

Zdravím, já třeba například čtu zprávy na těchto stránkách – https://www.cerstvezpravy.cz/ a mám za to, že jsem tam někde našla snad nějaký článek o takovém pojištění chaty a snad tam i doporučovali kde si nenechávat a kde zase naopak to stojí za to. Pokud ten článek najdu, tak určitě dám vědět :-)


Reagovat
Anonymni 25.05.22

Na chatu jezdíme především v zimě, takže jedinou alternativou pro vytápění pro nás byly designové krby. Právě proto jsem se rozhodl, že budu investovat do pojištění. Už jsem viděl několik chat, které kvůli menší chybě prostě vyhořeli, takže chci vědět, že když se něco takového stane, že budu připravený.


Reagovat
Re: Anonymni | Anonymni 02.06.22

To vlastně není špatná myšlenka. My na chatě taky topíme v krbu, ale takto nad tím přemýšlet mě vlastně nikdy nenapadlo. Teď navíc uvažuji i nad tím, že bych v krbu začal topit i doma. Podle mě to v dnešní době má smysl. Jen nevím jaký krb zvolit. Co jsem se tak díval, tak se mi ale hodně líbí ty z https://www.levnekrby.cz/


Reagovat
Anonymni 02.07.22

My jsme si prozatím chatu pojistili na úplné minimum, jelikož teprve zjišťujeme, co vše budeme muset rekonstruovat. Nejhorší je asi to, že pořádně nefunguje studna, takže nám zatím krk zachraňuje filtrační konvice. Teprve až vše zmapujeme tak se stavím na pojišťovně a vše přepočítáme na správnou hodnotu, tak abychom měli vše kryté.


Reagovat
Anonymni 16.08.22

Your writing is perfect and complete. bitcoincasino However, I think it will be more wonderful if your post includes additional topics that I am thinking of. I have a lot of posts on my site similar to your topic. Would you like to visit once?


Reagovat
Anonymni 29.10.22

S manželem jsme si nechali pojistit naši chatu asi úplně na všechno, ale to samozřejmě nestačí. Pojišťovna může vždy odmítnout plnění, pokud nemáte všechno v pořádku, jako třeba zamčené dveře bezpečnostním zámkem. Na chatě máme krbová kamna, a tak každý rok objednáváme kominíka na kontrolu, abychom měli potvrzení pro pojišťovnu, pokud by se něco stalo.


Reagovat
Anonymni 30.10.22

Nedávno jsem se pustila do rekonstrukce koupelny na mé chatě, jelikož ta dosavadní byla již nedostatečná. Firma, kterou jsem si objednala, na koupelně pracovala jen několik dní a měla hotovo. Poroto jsem si nechala ještě vyměnit umyvadlo, které to již potřebovalo. Postupně rekonstruuji chatu, a tak si nechávám měnit pojistku na chatu podle toho, jak jsem nemovitost zhodnotila.


Reagovat
Anonymni 17.11.22

Já jsem se nedávno rozhodla pro zkrášlení mojí chaty, kterou jsem si pořídila již před několika lety. Nechala jsem si vyrobit dřevěný nábytek na míru do obývacího pokoje a do ložnice. Největší výzvou bylo sehnat koberce, které by se hodily do nového interiéru a nepůsobily až příliš kýčovitě. Celé vybavení mě vyšlo na několik desítek tisíc korun, takže pojištění je pro mě samozřejmostí.


Reagovat
Anonymni 26.11.22

Před lety jsem si koupila chatu na samotě, kterou postupně rekonstruuji. Nejvíce jsem tam byla při pandemii covidu a pracovala na home office. Pojištění jsem si nechala udělat na míru u mojí pojišťovací agentky, kterou mám již několik let. Mám pojištěnou nemovitost, ale také domácnost, jelikož vytápím chatu kamny, bylo opravdu lepší se připojistit.


Reagovat
Anonymni 30.12.22

Každé pojištění je důležité, to přeci ví každý. Já mám všechny svoje pojistky u Generali České pojišťovny, kde mám skvělou osobní poradkyni, která se mi vždy snaží vyjít vstříc a každou smlouvu nastavit k mé spokojenosti. Nedávno jsem si nechala překontrolovat výši mé pojistky na moji chatu, kde mám teď i robotickou sekačku, a jinou zahradní techniku, a proto jsem si nechala zvýšit plnění.


Reagovat
Anonymni 31.01.23

Zdravím, chci se na něco zeptat. Máme chatu s poměrně velkým pozemkem, který je bohužel dost nevyužitý. Přemýšlel jsem, že bych s tím něco udělal a napadlo mě si na zahradě nechat udělat přelivový bazén. Jen nevím od koho. Nemáte nějaké tipy? Hodně chvály jsem slyšel například na bazény od Albixonu, viz https://www.albixon.cz/…y/prelivove/ Co myslíte?


Reagovat
Anonymni 20.02.23

Náš syn si na naší chatě postavil zkušebnu, kam jezdí cvičit se svou kapelou. Nechávají si tam veškeré nástroje, a tak jsme si nechali předělat pojistku, aby pokryla i tyto věci. Spočítali jsme jaká by byla škoda v případě ukradení kytar, kláves, komba nebo zesilovačů. Mysleli jsme ale také na sluchátka, která nepatří zrovna mezi nejlevnější.


Reagovat
Anonymni 28.02.23

Taky se to teď chystáme řešit. Nedávno jsme koupili chatu a zatím ji bohužel nemáme pojištěnou. On už ten samotný proces nákupu byl docela komplikovaný, protože tam byly nějaké problémy s kupní smlouvou, které nám nakonec musel pomoct řešit tento právník. Naštěstí se to ale vyřešilo, za což jsem ráda.


Reagovat
Anonymni 05.04.23

My naštěstí pojištění chaty máme vyřešené už dlouho. Letos bych se rád pustil alespoň do její částečné rekonstrukce. Dole je jedna velká místnost s malou kuchyní a nahoře je prostor na spaní. Přemýšlel jsem nad tím, že by tu spodní místnost možná nebylo špatné nějak rozdělit. Třeba pomocí něčeho takového – https://www.drdlik.cz/lamelove-pricky Nebo nemá někdo z vás nějaký jiný tip? Díky. :)


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.