Diskuze

Škůdci

Postřik na mšice


janinkaz 02.07.07

Ahoj, mám mšice na paprikách. Dnes mi poradili přípravek Fastum M. Máte s ním dobré zkušenosti? Je jich víc druhů, viděla jsem i K, ale ten M je jak na květiny (muškáty apod…), tak na plodící rostliny (u mě rajče a paprika). Ty mrchy nejdou ničím dolu a žerou mi moje papričky :lol: I když, po tom, co jsem na ně už všechno nastříkala, asi moc zdravý k jídlu nebudou, spíš na okrasu :wink: Ale rajčátka zatím nenašli, bestie :lol: 8)


Reagovat
Re: janinkaz | Krstula 04.04.15

Ahoj, mám problém s angrešty. Objevila se mi na nich nějaká houba-mech, je to šedé a je to na větvích. Co s tím?


Reagovat
Re: Krstula | KKar 18.05.15

Asi Vás zklamu, ale to bude asi padlí americké a nezbývá než to vykácet a spálit, aspoň tak jsem se to dočetla já loni k svýmu angreštu.


Reagovat
Sati 02.07.07

Já na mšice na paprikách používám Karate.


Reagovat
janinkaz 02.07.07

A jde to i na okrasné květiny? Zase se mi nechce kupovat dvakrát, protože očekávám i na muškátech-vždycky se mi tam za sezónu jednou dostanou.


Reagovat
Sati 02.07.07

My jsme s tím brali všechno :lol: :lol: , myslím že je :roll:


Reagovat
janinkaz 02.07.07

Díky :lol: :wink:


Reagovat
Lesina 02.07.07

Pirimor – je i na zeleninu s týdenní ochranou dobou.

L.


Reagovat
julisek 27.11.10

ahoj na msice muzu poradit mydlovou dvodu ( tuhe mydlo a voda) a alkohol ( nejlepe lih) mela jsem ty potvory na vanocnim kaktusu… sice mi shodil poupata, ale udelala jsem mu 3 tydny sucha a zase pekne kvetl :lol:


Reagovat
Andy40 23.10.13

Take jsem vyzkousela mydlovou vodu ale ne tuhe mydlo ale tekute do dvouch dnu ani jedna msice zkousela jsem to na kvetouci rostliny ibisky a ruze udelala jsem to 2× a nemam zatim po tydnu zadnou msici. :potlesk:


Reagovat
Re: Andy40 | pucek 24.10.13

Mýdlo a olivový olej spolehlivě mšice jakoby zalepí a nemůžou dýchat. V bytě je to lepší použít, než chemii. Ale používám to i na zahradě na zeleninu.


Reagovat
Re: pucek | 147#147 18.05.15

Mydlo a olej i vodu? KOlik ceho?


Reagovat
147#147 18.05.15

Msice na hadovkach jaky pomer mydlo olej i voda?


Reagovat
pucek 19.05.15

2 díly oleje a 1 díl tek. mýdla. Promíchat a na postřik se to ředí: na 1l vody 10 ml směsi. Nestačí jednou, ale obden, mají různé vývojové stadium. Mezitím se můžou rostliny osprchovat a znovu postřik. Zadusí je to, funguje to.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.