Diskuze

Co se jinam nevešlo - ostatní

Poznejte nejznámější okrasné zahrady v Itálii


admin 01.12.22
Chcete si udělat výlet za zajímavými okrasnými zahradami? V tom případě není třeba vyrážet nikterak daleko. Několik z nich totiž najdete v nedaleké prosluněné Itálii. Inspirujte se.

Zahrada Isola Bella

Okrasná zahrada Isola Bella se nachází na stejnojmenném ostrově, který se rozprostírá na jezeře Lago Maggiore. Jedná se o poměrně malý ostrov, přičemž jeho největší část zabírá právě zdejší palác se zahradou. Pokud se budete chtít na ostrov vypravit, doveze vás na něj trajekt nebo menší loď z městečka Stresa.

Samotná zahrada vás na první pohled zaujme svým symetrickým uspořádáním. Za její dominantu je právem považována velkolepá stavba divadla. Zahrada se skládá hned z několika stupňovitých teras a uvnitř najdete spoustu zajímavých exotických dřevin.

Zahrady Boboli

Dalším tipem na výlet jsou zahrady Boboli. V podstatě se jedná o historický park, který najdete v italské Florencii. Tyto zahrady náleží k paláci Pitti a byly vytvořeny postupně v období mezi 15. a 19. stoletím.

Zahrady Boboli jsou tvořeny protáhlým trojúhelníkem se strmými svahy. Za významný prvek je považován například pavilon ve stylu rokoka La Kaffeehaus, který vás na první pohled zaujme exotickou kupolí s okny a terasami.

Botanická zahrada v Pise

Zavítat dále můžete do botanické zahrady v Pise, která je inspirována pisánskou univerzitou. V této zahradě lze obdivovat například jeden z nejstarších vytápěných skleníků v Itálii. Prostor této zahrady je rozdělen do několika částí a tvoří jej například botanická škola, zahrady, rybníky, skleníky a mnoho dalších prvků.

Více informací ze světa okrasných stromů a zahrad najdete na www.okrasne-stromy.cz


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.