Diskuze

Co se jinam nevešlo - ostatní

Poznejte nejznámější okrasné zahrady v Itálii


admin 01.12.22
Chcete si udělat výlet za zajímavými okrasnými zahradami? V tom případě není třeba vyrážet nikterak daleko. Několik z nich totiž najdete v nedaleké prosluněné Itálii. Inspirujte se.

Zahrada Isola Bella

Okrasná zahrada Isola Bella se nachází na stejnojmenném ostrově, který se rozprostírá na jezeře Lago Maggiore. Jedná se o poměrně malý ostrov, přičemž jeho největší část zabírá právě zdejší palác se zahradou. Pokud se budete chtít na ostrov vypravit, doveze vás na něj trajekt nebo menší loď z městečka Stresa.

Samotná zahrada vás na první pohled zaujme svým symetrickým uspořádáním. Za její dominantu je právem považována velkolepá stavba divadla. Zahrada se skládá hned z několika stupňovitých teras a uvnitř najdete spoustu zajímavých exotických dřevin.

Zahrady Boboli

Dalším tipem na výlet jsou zahrady Boboli. V podstatě se jedná o historický park, který najdete v italské Florencii. Tyto zahrady náleží k paláci Pitti a byly vytvořeny postupně v období mezi 15. a 19. stoletím.

Zahrady Boboli jsou tvořeny protáhlým trojúhelníkem se strmými svahy. Za významný prvek je považován například pavilon ve stylu rokoka La Kaffeehaus, který vás na první pohled zaujme exotickou kupolí s okny a terasami.

Botanická zahrada v Pise

Zavítat dále můžete do botanické zahrady v Pise, která je inspirována pisánskou univerzitou. V této zahradě lze obdivovat například jeden z nejstarších vytápěných skleníků v Itálii. Prostor této zahrady je rozdělen do několika částí a tvoří jej například botanická škola, zahrady, rybníky, skleníky a mnoho dalších prvků.

Více informací ze světa okrasných stromů a zahrad najdete na www.okrasne-stromy.cz


Reagovat
Anonymni 07.02.24

Itálie je nádherná. Byli jsme tam už 2× a pokaždé někde jinde a pořád ji nemáme ještě celou projetou. A to přitom jezdíme do kempu pod stan , jsme na jednom místě tak tři až pět dní a jedeme jinam. Nevydržela bych ležet 14 dní na jednom místě. Přišlo by mi to jako ztráta času.


Reagovat
garryy 08.02.24

www.aka.ms/linkphoneqr is a software designed to easily sync your mobile device, Surface Duo to your PC and access its features. Using www.aka.ms/linkphoneqr you can sync your smartphone to your windows computer and the possibilities become virtually limitless. Seamlessly transfer content between them, use mobile apps on PCs without hassle – there’s simply no limit! Moreover you can:


Reagovat
garryy 08.02.24

www.aka.ms/addpc is an incredible feature that allows users to seamlessly combine their smartphones and PCs for an enhanced digital experience by using www.aka.ms/addpc Users can experience greater synchronization between devices by linking their PC with their phone, sharing files, notifications, etc, between both devices seamlessly. If you need assistance getting started or using Phone Link via www.aka.ms/addpc, this guide is here to walk through every step involved.


Reagovat
garryy 08.02.24

aka.ms/linkpc is an integral component of Phone Link setup process for linking your mobile device with your PC, aka.ms/linkpc provides seamless experiences between smartphones and personal computers. If you’re unfamiliar with what this feature entails or how you should utilize it, look no further. Our comprehensive guide aims to demystify this short URL address to simplify digital life for you. The Phone Link Application connects your mobile phone and PC, enabling you to effortlessly sync notifications, messages, photos, and applications across both platforms. No longer do you have to email files back and forth or deal with cumbersome cables to share data across platforms!


Reagovat
garryy 08.02.24

www.aka.ms/linkphoneqr is a software designed to easily sync your mobile device, Surface Duo to your PC and access its features. Using www.aka.ms/linkphoneqr you can sync your smartphone to your windows computer and the possibilities become virtually limitless. Seamlessly transfer content between them, use mobile apps on PCs without hassle – there’s simply no limit!


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.