Diskuze

Co se jinam nevešlo - ostatní

Předokenní rolety nejsou jen estetickým prvkem. Jaké lze najít důvody pro jejich pořízení?


admin 26.04.18
Zejména u moderních rodinných domů se stále častěji objevují takzvané předokenní rolety. Pakliže máte pocit, že jde jen o zbytečný doplněk, který má za cíl pouze zkrášlit zevnějšek domu, pak jste na omylu. Dá se totiž najít celá řada důvodů a výhod, které tento prvek přináší.

Bezpečnostní hledisko

V první řadě jde o zařízení, díky němuž se zvyšuje ochrana vaší domácnosti a osob, které v ní žijí. V tom případě se dají přímo označit jako bezpečnostní venkovní rolety. Zejména tehdy, mají-li konstrukci vyrobenou z odolných a pevných materiálů, jež se dají jen těžko rozbít a překonat. Kvalitní rolety bezpečnostní třídy prakticky není možné vytáhnout. Zloději, kteří mají snahu se do uzavřeného objektu dostat skrz okna, jež chrání bezpečnostní rolety, mají v drtivé většině smůlu.

Snížení hluku

Bezpečnost samozřejmě zdaleka není jediným pádným důvodem, proč si venkovní rolety k oknům rodinného domu pořídit. Svoji významnou roli hraje i ochrana proti hluku. Pakliže jsou stažené, sníží se průnik hluku zvenčí dovnitř domácnosti klidně až o několik desítek procent. Opět v závislosti na tom, z jakých materiálů jsou vyrobené.

Konec dotěrným slunečním paprskům a zimním plískanicím

První, co vás možná napadne, je ochrana před slunečním svitem. Ano, i tento aspekt je významným důvodem, proč do venkovních rolet investovat. Zejména v letních měsících, kdy mohou sluneční paprsky, které dopadají na okna, zvyšovat teplotu uvnitř rodinného domu na takřka neúnosnou míru, je použití venkovních rolet, respektive jejich zatažení, takřka nezbytnou záležitostí.

Další výhodou je fakt, že venkovní rolety samy o sobě při zatažení chrání okna před nepřízní počasí. Jednoduše řečeno, skla a rámy oken nejsou tolik vystavovány prachu, pylovým částicím, větru a dešti, takže je nemusíte tak často mýt. Ušetříte tím čas a námahu.

Předokenní rolety se hodí využívat i v zimních měsících. Kromě slunečních paprsků, které mohou být dokonce ostřejší a nepříjemnější nežli v létě, pro změnu zamezují usazování sněhu na rámech oken, což by mohlo mít za následek snížení jejich životnosti.

Rolety přispějí k atraktivitě vaší domácnosti

Vzhledem ke všem výše uvedeným údajům je nasnadě, že se investice do předokenních rolet rozhodně vyplatí. Ani jejich cena není nikterak přemrštěná, takže si je mohou dovolit takřka všichni majitelé rodinných domů. Navíc si uvědomte, že jejich zakoupením a instalací vzroste celková hodnota objektu, což oceníte hlavně v budoucnu, kdy dům budete chtít prodat, případně pronajmout. Čím kvalitnější a z hlediska bezpečnosti účinnější zařízení si doma nainstalujete, tím lépe. Rozhodně tohoto kroku nebudete litovat.
Reagovat