Diskuze

Co se jinam nevešlo - ostatní

Saunování není jen o relaxaci, ale prospívá také našemu zdraví


admin 02.01.20

Nemějte obavy ze saunování

Saunařská kultura má původ v severských zemích, konkrétně ve Finsku. Ostatně samotné slovo sauna ve finštině označuje místnost vykládanou dřevem, která se vytopí na příjemnou teplotu a slouží jako ohřívárna. Ale i u nás se těší čím dál větší oblibě. Lidé překonávají přirozený stud či ostych a pomalu přicházejí na to, že účinky saunování prospívají našemu tělu i duši.

Léčebné účinky saunování

Pravidelná návštěva sauny vám dodá v dnešní době tolik potřebnou chvilku odpočinku a působí tak blahodárně na vaši psychiku. Každodenní starosti můžete pustit z hlavy a naplno si vychutnat zaslouženou relaxaci.

K tomu má sauna především pozitivní vliv na naše tělo. Pomáhá jako prevence zdraví. Pravidelné chození do sauny detoxikuje a zbavuje organismus škodlivin, posiluje imunitu nebo zlepšuje náš krevní oběh. Ideální je využít ji pro regeneraci po sportovním výkonu, ke zbavení se svalové horečky nebo na konci náročného dne. Je velmi oblíbená u vyznavačů zimních sportů, kteří se rádi prohřejí po mrazivém dni na sjezdovce.

Aby byla vaše relaxační procedura kompletní, po saunování nezapomeňte doplnit tekutiny a nevěnujte se již intenzivní tělesné námaze. Druhý den ráno se budete cítit jako znovuzrození.

Rozdíl mezi finskou a infrasaunou

Prohřátí organismu v sauně je ideální doplněk zdravého životního stylu. Kromě klasické finské sauny jsou oblíbené i infrasauny. Ta finská rozehřívá okolní vzduch na teplotu okolo 85–95°C a zahřátí našeho těla je rychlejší, povrchovější a teplotně vyšší s následným rychlým zchlazením. Tento proces několikrát opakujeme.Procedura v infrasauně probíhá jinak. Infračervené teplo nás prohřeje hlouběji při nižší teplotě do 50°C a kúru neopakujeme.

Saunování však nemusí být vhodné pro každého

Přes všechny pozitivní vlastnosti je dobré mít na paměti, že ani saunování není univerzálně doporučováno všem bez rozdílu a musíme dbát na pravidla spojená s podstupováním kúry, aby byl účinek na naše zdraví ideální. Saunování není vhodné například u lidí s vysokým krevním tlakem nebo s onemocněním jater a ledvin kvůli riziku poškození cév.

Saunu by měli také vynechat všichni s nachlazením, chřipkou nebo horečkou a ženy v těhotenství. A pokud máte za sebou oslavu či večírek, odložte saunování na další den. Alkohol a sauna k sobě rozhodně nepatří.


Reagovat
Re: admin | Anonymni 26.02.21

Saunu miluju. Hlavně díky jejím účinkům na imunitu. Od podzimu jsem si naordinovala trojlístek saunu – otužování – cbd kapsle. Naštěstí máme domácí saunu, takže ji můžu využívat i teď, když je všechno zavřené. A na otužování využívám hlavně Wim Hofovu metodu a metodu správného dýchání a meditace. :)


Reagovat
Anonymni 24.03.21

Já do sauny chodím hrozně ráda. Přítel mě to naučil u jeho rodičů. Oni totiž jeho rodiče jsou takoví hodně přírodní typ a do sauny chodí snad třikrát týdně. Když jsme si našetřili nějaké peníze, rozhodla jsem se na https://www.top-bazeny.cz objednat nejenom saunu, ale pro ochlazení těla i nějaký ten sud se studenou vodou. Stali se z nás teď takoví spa nadšenci.


Reagovat
Anonymni 25.04.21

No tak to snad všichni ví ne? Já jsem si nedávno také četla něco málo o tom zdraví a ono je to docela dost komplexní téma, kterýmu se člověk musí pořádně věnovat… Hodně jsem se toho dočetla i zde na těchto stránkách – https://www.atlaso.cz/nakupovani/ , kde se mimo jiné můžete dozvědět i spoustu informací o třeba nakupování a tak :)


Reagovat
Anonymni 24.03.22

Mně se třeba saunování líbí hlavně díky tomu, jak blahodárně působí na imunitu. Právě proto mě dost štvalo to, že teď byly všechny sauny zavřené. Na druhou stranu je ale pravda, že imunitu mohou podpořit i různé doplňky stravy. Já například zkoušela tento https://www.herbalife.cz/…er-10-sacku/ a musím říct, že ten je super. :)


Reagovat
Anonymni 29.10.22

Já teda saunování zbožňuji. Dřív jsem chodil do sauny do jednoho místního hotelu. Rád jsem tam chodil i na masáže, ty tam dělali také skvělé. Bohužel už je ten hotel zavřený, takže mám utrum. Co se týče masáží, tak teď už chodím tak akorát na erotické masáže. Na druhou stranu, musím uznat, že ty jsou taky super. :)


Reagovat
Jana89 15.01.23

Saunování je úplně super, hlavně teď v zimních měsících. S manželem chodíme do sauny pravidelně každou středu a vždy je to parádní relax a prevence pro zdraví. Musím říct, že nejsme skoro vůbec nemocní. Imunitu se snažíme podpořit i různými doplňky stravy a letos jsme zařadili i doplněk graviola , který má skvělé léčebné účinky.


Reagovat
Anonymni 21.09.23

Pořídili jsme si domů také saunu a manžel už tka moc zlenivěl že mně neustále říká ať is třeba rovnou pořídíme i elektrokolo. TO si říkám že teda není moc dobrá vizitka, ale tak co už. On má nějaké zdravotní problémy tak snad se na něco takového zmůže pak se mnou.


Reagovat
Anonymni 21.02.24

Já jsem dřív taky chodila do sauny a byl to skvělý relax. Bohužel teď už mi to časově nevychází. Mám hodně práce, do toho dvě malé děti, domácnost, takže nevím, kam dřív a nemám čas někam jezdit. Snažím se únavu řešit pomocí doplňků stravy , protože nespím kolikrát ani 7 hodin denně.


Reagovat
samkumar10090 23.02.24

www.aka.ms/addpc Discover the powerful synergy of your smartphone and PC with www.aka.ms/addpc . This feature seamlessly integrates the two devices, enhancing your digital experience. By linking your PC with your phone, you can enjoy improved synchronization, effortlessly sharing files, notifications, and more between both devices. If you require guidance on how to begin or use Phone Link via www.aka.ms/addpc, this guide will take you through each step.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.