Diskuze

Škůdci

Sršni na jablkách


pomozte 16.07.14

Sršni mi na zahradě zlikvidují každoročně velkou část rostoucích zrajících jablek. Vyžerou otvor skrz slupku a sežerou jablko zevnitř, zbyde jen ohryzek se slupkou. Když se napadené jablko odstraní, jdou hned na další. Zahrada je u lesa a hnízdo nebo hnízda jsou asi někde tam, takže vyřešit to likvidací hnízda nemohu, navíc jsou prý (?) chránění. Mám zavěšené PET-lahve s roztokem piva a vody, nějaký hmyz se do toho chytne, i sršni, ale problém mi to neřeší. Poradíte?


Reagovat
Re: pomozte | Houslista 18.07.14

Ač jsou chránění, na zahradě nemají co dělat. Najdi hnizda a zlikviduj je. Živí se hlavně mouchami a vosami, které nejprve napadají nahnilé ovoce. Do lapačů přidej ještě cukr a pár kapek octa, aby tam nešly včely. Sršni jsou hlavně masožraví, takže je potřeba stříkat ovoce fosfáty, proti mšicím a jiné havěti. Ošetřování zahrady musí probíhat komplexně. Ta vyžraná jablka nedělají sršni, ale vosy a mouchy, sršni do otvorů pouze nahlížejí a loví mouchy a vosy. Vím to z praxe, mnohokrát jsem je viděl, jak si je odnášejí. Jsou to mírumilovná a užitečná zvířata. Nejsou ani útočná, nechají se odehnat, na rozdíl od vos nebo včel. Buď trpělivý a dáš mi časem za pravdu.


Reagovat
Anonymni 31.12.21

Se sršni jsme měli problém minulý rok u nás na chatě. Normálně mi až tak nevadí, ale tito byli extrémně agresivní. Pár štípanců jsem si od nich taky vysloužil. Jestli ale můžu mít jeden tip, tak pokud se rozhodnete jejich hnízdo zlikvidovat, tak si na to určitě vezměte pořádné ochranné pomůcky. Stačí třeba i ty na práci se včelami. Bez toho to nejde.


Reagovat
Anonymni 24.08.22

When I read an article on this topic, bitcoincasino the first thought was profound and difficult, and I wondered if others could understand.. My site has a discussion board for articles and photos similar to this topic. Could you please visit me when you have time to discuss this topic?


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.