Diskuze

Projekty a realizace zahrad, zahradní architekti

Úklid zahrady – kam s nepořádkem?


Anonymni 06.06.22

Dobrý den, koupili jsme si letos na jaře kus zahrady v jedné zástavbě. Žel bohu, nízká cena je vykoupená tím, že je to zahrada určená k rekonstrukci a hlavně prvotně k úklidu. Spousta starého železa, bio odpad, staré shnilé dřevo a kdo ví co ještě. Všechno jsme zatím neidentifikovali. Chci se zeptat, zda existuje nějaké místo, kde vezmou relativně levně všechen odpad? Bohužel nemáme možnost nějakého uskladnění, takže se to musí někam odvézt. Skládkovné je ale poměrně drahé. Železo určitě poputuje na výkup železného šrotu, ale třeba ten biodpad nebo stavební suť mi docela leží v hlavě.


Reagovat
Anonymni 06.06.22

Jak sami říkáte. Nejlepší je asi ten výkup. Ale na rovinu vám tohle nezávidím. Úklid takhle zanedbané zahrady je docela špatná práce a bez zahradní architektky nebo architekta to půjde docela špatně. Hlavně i s ohledem na tom, že musíte znova zaset trávu a začnete prakticky od nuly. Přeji vám hodně štěstí! :)


Reagovat
Anonymni 01.03.23

Dobrý den, klidně bych na vašem místě vyzkoušel nějakou firmu na vyklizení nemovitosti v Praze. Sice mají v popisu práce hlavně nemovitosti, ale věřím tomu, že by si s organickým odpadem taky poradili. Ostatně jak píšete, tak tam máte různé druhy odpadu. :) Takže bych se s klidem obrátil na ně.


Reagovat
Anonymni 11.04.24

Něco do sběrného dvora, na kompost atd. těch možností je hodně. Kam s tím bych neřešila, ale spíš, kdo mi s úklidem pomůže :-D . Hlavně doma se mi nikdy nechce moc uklízet, tak jsem si pozvala úklidovou firmu , která mi s úklidem pomohla. Já jsem se mezi tím mohla věnovat zahradě a jejímu zkrášlování. To mě baví.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.