Diskuze

Co se jinam nevešlo - ostatní

Úspory za plyn na zahradě


admin 06.05.21
Sunflower 3696960 640

Plyn je našim pomocníkem nejen v domácnosti, ale i na zahradě, byť se to tak na první pohled nemusí zdát. Používáme ho v zahradních domcích, kde už v této moderní době často vaříme i topíme. Tady už jsme ale svou spotřebu plynu většinou zkrotili a chováme se spořivě. Peníze nám „utíkají“ na jiných místech, kde není spotřeba tak patrná. Která to jsou?

Zábava a kulturace celé rodiny

Také patříte k těm, kdo od jara do podzimu rádi grilují a téměř víkend co víkend zvou rodinu či přátele k venkovnímu grilu? V případě, že používáte plynový gril vás bude cena plynu jistě zajímat. Už před nákupem samotného grilu je dobré zajímat se o to, jakou spotřebu má. Při samotném grilování pak pracujte efektivně, tzn., že na gril umisťujte více masa nebo klobásek najednou, nikoli po jednom či dvou. Stejně tak nenechávejte teplo zbytečně unikat ven ať už při roztápění grilu, nebo při samotném grilování.

To stejné platí v případě plynových krbů. Jsou velmi estetické a na zahradách se objevují čím dál častěji pro krásnou atmosféru, kterou dokáží vytvořit. Avšak i tady si dopředu spočítejte, kolik zaplatíte za např. 5 hodin strávených u hořícího krbu.

Také si ohříváte vodu v bazénu?

Jsme bazénová velmoc, o tom není sporu. A stejně tak máme rádi, když se můžeme koupat v příjemně teplé vodě, a to i tehdy, když není teplé počasí. Vodu ohříváme nejen solárními systémy, ale i plynem. Avšak pokud není bazén zateplen, dochází k velkým únikům tepla. Je to stejné, jako s nezatepleným domem. U bazénu by mělo být zatepleno dno i stěny. Nejvíc úniků tepla pak pozorujeme na hladině, což znamená, že zastřešení bazénu je skvělým řešením nejen před pylem, prachem a nečistotami, jež nám do vody padají při větrném počasí.

Ušetřit za plyn se vám povede, když se budete chovat ekologicky. Stejně tak je dobré porovnat si rok co rok nabídky dodavatelů energií. Je jich u nás mnoho a je vždy možné, že vám ji některý jiný nabídne výhodněji. Ke kontrole vám poslouží online kalkulačka ceny plynu, která je k dispozici kdykoli, odkudkoli a zdarma.


Reagovat
Anonymni 10.05.21

Pěkný článek


Reagovat
Anonymni 14.05.21

Nám teď vrátili celkem slušný přeplatek za plyn z chaty, kam jezdíme na víkendy, tak jsme přemýšleli za co ty penízky utratíme. Manžel našel ubytování v korunách stromů https://www.treehousejested.cz , což mě hodně překvapilo, že je něco takového tady a hned jsme si museli objednat ubytování na dvě noci, konečně se zrelaxujeme, super :).


Reagovat
Anonymni 26.05.21

My teda plyn nepoužíváme ani doma, ani v zahradě. Doma topíme i vaříme na elektřině a na zahradě nemáme žádný zahradní domeček, ve kterém bychom topili, jenom malý gril, který jsme si objednali z https://www.grilguru.cz/zahradni-grily , ale ten je na dřevěné uhlí :-) . Zahradní grily na uhlí jsou podle mě lepší. Ten kouř z ohně ke grilování prostě patří :-) .


Reagovat
Anonymni 03.06.21

My jsme to neřešili v domácnosti, ale ve firmě… Přišel nám relativně slušný nedoplatek a ještě kvůli změně hlášení za odpady nám vznikají další investice. Těch změn je poměrně dost a třeba tady roční hlášení o produkci alespoň trochu shrnují. Takže budeme dělat klasické výběrko na nového dodavatele plynu a ještě na někoho, kdo nám pomůže s odpadovým hospodářstvím. :)


Reagovat
Anonymni 20.07.21

S přítelem jsme se stěhovali do nového zrekonstruovaného domku s velkou zahradou. Potřebovali jsme nakoupit spoustu věcí. Hodně nám toho ze začátku chybělo, protože jsme předtím bydleli v bytě. Rádi grilujeme a pořádáme mnoho oslav s přáteli. Všichni totiž milujeme jídlo. Bohužel nám chyběly pánve na gril. Naštěstí nás portál https://mlsnyhrnec.cz/…mu-je-dobra/ zachránil.


Reagovat
Anonymni 07.09.21

My když jsme si zařizovali bydlení, řešili jsme už tehdy i vytápění jak domu, tak bazénu. Nakonec jsme zvolili krb od: https://rocal.cz/designove-krby Vyšlo nás to hezky draho, ale momentálně nám krb vytápí i bazén. Spotřebujeme hodně těch briket takových, ale na teploučkou vodu v bazénu(a to i v zimě), nedáme dopustit. Je to paráda :)


Reagovat
Anonymni 14.10.21

My hodně vždy grilovali, ale oblíbili jsme si domácí udírnu a je to pro nás lepší. Udíme klobásky, sýry, apod. a z udírny jde málo kouře. I sousedi jsou s tím spokojeni a někdy k nám zajdou. Dali jsme jim hned tip – https://www.grilguru.cz/udirny a mohou ji mít i oni :) Už jsme letos končili sezónu, tak se těšíme na další rok. Vypadá to, že bude i nějaká zahradní party.


Reagovat
Anonymni 28.12.21

Při tom, jak se teď zvyšují ceny energií dost uvažuji nad tím, že bych u nás doma přešel na nějaký jiný druh vytápění. Díval jsem se jaké jsou možnosti a v dnešní době jich je opravdu spousta. Musím říct, že nejvíc mě zaujala asi tepelná čerpadla. Má s tím někdo zkušenost? Četl jsem, že se díky nim dá značně ušetřit. Je to pravda?


Reagovat
Anonymni 09.01.22

Dnešní doba je vážně zlá. My se snažili na zahradě s plynem a elektřinou šetřit jak jsme mohli, ale stejně přišel obrovský účet za energie. Dokonce jsme museli prodat naše auto, abychom to všechno zaplatili. Ne že bychom dali celou tu částku na zaplacení, ale nic jiného jsme si nemohli dovolit prodat. Ještěže exitují služby jako je https://zahotove.cz/ , které umožňují výkup ojetých aut, jinak nevím co bychom dělali :/


Reagovat
Anonymni 24.01.22

Dobrý den, s článkem souhlasím, a to především v dnešní době. U nás doma máme venkovní kuchyň s jídelnou: https://www.livli.cz/…jidelna-647/. Do ní jsme si pořídili i plynový gril, takže provoz je o něco dražší. Snažíme se tak šetřit na jiných místech. Letos pravděpodobně vynecháme ohřev bazénu a počkáme, jestli se voda v něm ohřeje přírodní cestou, nebo ne.


Reagovat
Anonymni 29.06.22

Tohle je teď hodně aktuální téma, co? Taky to řešíme. Kdo ví jak to s tím plynem bude tuto zimu. Jestli vůbec bude k dispozici. Právě proto na to chceme být připravení. S manželem jsme to řešili a asi si letos koupíme domů krbová kamna z https://www.levnekrby.cz/ Dřeva je tady v okolí k dispozici spousta, navíc je i docela levné, takže si myslím, že se to vyplatí.


Reagovat
Anonymni 16.08.22

Looking at this article, I miss the time when I didn't wear a mask. casino online Hopefully this corona will end soon. My blog is a blog that mainly posts pictures of daily life before Corona and landscapes at that time. If you want to remember that time again, please visit us.


Reagovat
Anonymni 16.07.23

My taky rádi grilujeme. Máme ale jen takový ten maličký gril na uhlí, tak bych chtěla pořídit nějaký větší a láká mě plynový z https://www.avenberg.cz/k93-grilovani . Nevíte někdo, jak dlouho plyn vydrží? Potřebovala bych si totiž nějak zjistit, jestli se nám finančně víc vyplatí elektrický, nebo plynový gril :-) .


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.