Diskuze

Co se jinam nevešlo - ostatní

Úspory za plyn na zahradě


admin 06.05.21
Sunflower 3696960 640

Plyn je našim pomocníkem nejen v domácnosti, ale i na zahradě, byť se to tak na první pohled nemusí zdát. Používáme ho v zahradních domcích, kde už v této moderní době často vaříme i topíme. Tady už jsme ale svou spotřebu plynu většinou zkrotili a chováme se spořivě. Peníze nám „utíkají“ na jiných místech, kde není spotřeba tak patrná. Která to jsou?

Zábava a kulturace celé rodiny

Také patříte k těm, kdo od jara do podzimu rádi grilují a téměř víkend co víkend zvou rodinu či přátele k venkovnímu grilu? V případě, že používáte plynový gril vás bude cena plynu jistě zajímat. Už před nákupem samotného grilu je dobré zajímat se o to, jakou spotřebu má. Při samotném grilování pak pracujte efektivně, tzn., že na gril umisťujte více masa nebo klobásek najednou, nikoli po jednom či dvou. Stejně tak nenechávejte teplo zbytečně unikat ven ať už při roztápění grilu, nebo při samotném grilování.

To stejné platí v případě plynových krbů. Jsou velmi estetické a na zahradách se objevují čím dál častěji pro krásnou atmosféru, kterou dokáží vytvořit. Avšak i tady si dopředu spočítejte, kolik zaplatíte za např. 5 hodin strávených u hořícího krbu.

Také si ohříváte vodu v bazénu?

Jsme bazénová velmoc, o tom není sporu. A stejně tak máme rádi, když se můžeme koupat v příjemně teplé vodě, a to i tehdy, když není teplé počasí. Vodu ohříváme nejen solárními systémy, ale i plynem. Avšak pokud není bazén zateplen, dochází k velkým únikům tepla. Je to stejné, jako s nezatepleným domem. U bazénu by mělo být zatepleno dno i stěny. Nejvíc úniků tepla pak pozorujeme na hladině, což znamená, že zastřešení bazénu je skvělým řešením nejen před pylem, prachem a nečistotami, jež nám do vody padají při větrném počasí.

Ušetřit za plyn se vám povede, když se budete chovat ekologicky. Stejně tak je dobré porovnat si rok co rok nabídky dodavatelů energií. Je jich u nás mnoho a je vždy možné, že vám ji některý jiný nabídne výhodněji. Ke kontrole vám poslouží online kalkulačka ceny plynu, která je k dispozici kdykoli, odkudkoli a zdarma.


Reagovat
Anonymni 10.05.21

Pěkný článek


Reagovat
Anonymni 14.05.21

Nám teď vrátili celkem slušný přeplatek za plyn z chaty, kam jezdíme na víkendy, tak jsme přemýšleli za co ty penízky utratíme. Manžel našel ubytování v korunách stromů https://www.treehousejested.cz , což mě hodně překvapilo, že je něco takového tady a hned jsme si museli objednat ubytování na dvě noci, konečně se zrelaxujeme, super :).


Reagovat
Anonymni 26.05.21

My teda plyn nepoužíváme ani doma, ani v zahradě. Doma topíme i vaříme na elektřině a na zahradě nemáme žádný zahradní domeček, ve kterém bychom topili, jenom malý gril, který jsme si objednali z https://www.grilguru.cz/zahradni-grily , ale ten je na dřevěné uhlí :-) . Zahradní grily na uhlí jsou podle mě lepší. Ten kouř z ohně ke grilování prostě patří :-) .


Reagovat
Anonymni 03.06.21

My jsme to neřešili v domácnosti, ale ve firmě… Přišel nám relativně slušný nedoplatek a ještě kvůli změně hlášení za odpady nám vznikají další investice. Těch změn je poměrně dost a třeba tady roční hlášení o produkci alespoň trochu shrnují. Takže budeme dělat klasické výběrko na nového dodavatele plynu a ještě na někoho, kdo nám pomůže s odpadovým hospodářstvím. :)


ReagovatOblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.