Diskuze

Co se jinam nevešlo - ostatní

ZAČÁTKY V ZAHRADĚ-


verunkamandarinka 24.06.11

Ahoj, koupila jsem si zahrádku… :potlesk: jupí.. hmm, ale já nevlastnila nikdy ani květináč a ted nevím co s ní :mrgreen: Má přes 540m, je tam dřevěná bouda a kadibouda a jinak celé tráva. Tím myslím ani keř nebo stromek kytka nic. Země je plná děr a boulí, myši a krtci zřejmě nebo kdo :-D Jo ještě je tam asi 6 let stará betonová deska, pán říkal, že se na ní muže pak něco postavit, ale když jsem pak ten mech a plevel z toho chtěla dostat, bylo mi jasné, že na tomhle už fakt ne. Je to měkký. O těch prknech kolem nemluvim, ty jdou samotný, jen se na ně blbě podívám. Starou pujčenou sekačkou jsem se snažila sekat, no nějak jsem přišla na to jak ji dát co nejvíš, abych se vubec pohla z místa, ty nerovnosti fakt katastrofa. Můžete mi někdo poradit, co tam mám v první řadě udělat? a jinak moje otázky…

  1. jak se zbavim ohromných bodláků aby už nerostly?
  2. jak to mám srovnat, když země musí být stále jakoby šikmo kvůli vodě aby odtékala, celá kolonie je šikmo. Soused říkal že tam stojí pak voda.
  3. jak zjistím co mám za půdu ?
  4. jak a kde vytvořit kompost a jak ho správně používat? co tam dávat nedávat?
  5. mám desku uplně zrušit nebo tam dát sezení?
  6. opravdu si musím sudy na deštovku koupit? nejdou sehnat nějak jinak? kde?
  7. možná by to chtělo navest i hlínu abych srovnala kraj, který je oproti zbytku dost zapadlí, kde jí mám vzít?
  8. když koukáte na fotku, jak byste si to tam udělaly? kam záhony? budu chtít něco pěstovat, ale kam s nima?
  9. je něco co mohu zasadit ještě ted z bylinek a zeleniny?? popř. jak?
  10. tý jo to je otázek co… Sousedé nám vyloženě čumí do talíře, můžu na plot mezi námi dát rákos? nebo nesmím.
  11. číhám na rychlerostoucí kouzelný živý plot Jilm sibiřský, Ulmus Pumila, Turkestánský brest, máte už někdo zkušenosti?
  12. v té kadiboudě je jen obrovský hrnec a v něm použitý papír :roll: co s tím a jak ji zprovoznit.. z kadibudkou už vubec nevim co jako, čekala jsem jámu a tam hrnec.
  13. mraveniště!!! naházela jsem co se dalo do krabice a nechala je znova se zabydlet a mám tedy mraveniště Krabici. Mám ji tam někam si nechat nebo kam s nima? zahubit je nechci.

Zatím vše ještě něco vymyslim.

Tohle je diskuze pro všechny začátečnice, neostýchejte se přidat svoje dotazy !

ps: někomu se asi moje otázky budou zdát k smíchu, ale já fakt vim kulový, jsem holka z města :roll: moc díky za rady

Příspěvek upraven 26.06.11 v 14:07


Reagovat
verunkamandarinka 24.06.11

ještě jedna fotka…

a ještě kam skládat dřevo a na co ho skládat? musíme mít hodně dřeva.


Reagovat
60 24.06.11

Verunko,hlavně pomalu,všechno nejdříve naplánovat,kde by ste co chtěla mít a pak začít likvidovat plevel,ale to bude špatný,když teď pořád prší a ten roste nejvíc,ale nebojte pomalu to zvládnete a určitě vám lidi napíšou co dál,já jsem taky takhle začínala,držím palec :palec: a hodně štěstí do zahradničení :lol:


Reagovat
verunkamandarinka 24.06.11

[citace] 60 píše: Verunko,hlavně pomalu,všechno nejdříve naplánovat,kde by ste co chtěla mít a pak začít likvidovat plevel,ale to bude špatný,když teď pořád prší a ten roste nejvíc,ale nebojte pomalu to zvládnete a určitě vám lidi napíšou co dál,já jsem taky takhle začínala,držím palec :palec: a hodně štěstí do zahradničení :lol: [/citace] díky moc :-) je mi jasný že je to na dlouho. Když dostanu odpovědi, tak snad si to uspořádám.


Reagovat
verunkamandarinka 25.06.11

no tak to je na pytel, sem nikdo nechodí!!!! proč se to neobjevuje i na emimi. To je k ničemu takhle .


Reagovat
chuanitka 25.06.11

[citace] verunkamandarinka píše: Ahoj, koupila jsem si zahrádku… :potlesk: jupí.. hmm, ale já nevlastnila nikdy ani květináč a ted nevím vo s ní :mrgreen: Má přes 540m, je tam dřevěná bouda a kadibouda a jinak celé tráva. Tím myslím ani keř nebo stromek kytka nic. Země je plná děr a boulí, myši a krtci zřejmě nebo kdo :-D Jo ještě je tam asi 6 let stará betonová deska, pán říkal, že se na ní muže pak něco postavit, ale když jsem pak ten mech a plevel z toho chtěla dostat, bylo mi jasné, že na tomhle už fakt ne. Je to měkký. O těch prknech kolem nemluvim, ty jdou samotný, jen se na ně blbě podívám. Starou pujčenou sekačkou jsem se snažila sekat, no nějak jsem přišla na to jak ji dát co nejvíš, abych se vubec pohla z místa, ty nerovnosti fakt katastrofa. Můžete mi někdo poradit, co tam mám v první řadě udělat? a jinak moje otázky…

  1. jak se zbavim ohromných bodláků aby už nerostly?

Roundupem nebo jiným herbicidem.

  1. jak to mám srovnat, když země musí být stále jakoby šikmo kvůli vodě aby odtékala, celá kolonie je šikmo. Soused říkal že tam stojí pak voda.

Myslím, že nesrovnáš. Ale když uděláš záhony, na tom porytém se voda držet nebude :wink:

  1. jak zjistím co mám za půdu ?

Existují nějaké laboratoře, ale nikdy jsem je nevyužila, zkus googlit.

  1. jak a kde vytvořit kompost a jak ho správně používat? co tam dávat nedávat?

Velmi široká a komplikovaná problematika, zkus googlit :) Každopádně tam nedávej větvičky (moje zkušenost :mrgreen: )

  1. mám desku uplně zrušit nebo tam dát sezení?

Dala bych tam sezení a časem uvidíš.

  1. opravdu si musím sudy na deštovku koupit? nejdou sehnat nějak jinak? kde? Já je sehnala u nás v práci (výroba stavební chemie), ale i tam se „cizincům“ prodávaly :roll:
  2. možná by to chtělo navest i hlínu abych srovnala kraj, který je oproti zbytku dost zapadlí, kde jí mám vzít? Zkus se zeptat sousedů.
  3. když koukáte na fotku, jak byste si to tam udělaly? kam záhony? budu chtít něco pěstovat, ale kam s nima? Popřemýšlej, co chceš pěstovat. Nějaké ovoce? (= stromy) Keře? Okrasné stromy? Okrasné keře? Kolik zeleniny? Skalku? Kde bude posezení? A doporučuju i nějaký tichý kout na čtení a lenošení :wink: Z toho vycházej :)
  4. je něco co mohu zasadit ještě ted z bylinek a zeleniny?? popř. jak? Já bych klidně zasázela trvalky :wink:
  5. tý jo to je otázek co… Sousedé nám vyloženě čumí do talíře, můžu na plot mezi námi dát rákos? nebo nesmím. Určitě můžeš, ale informuj se, čí je plot.
  6. číhám na rychlerostoucí kouzelný živý plot Jilm sibiřský, Ulmus Pumila, Turkestánský brest, máte už někdo zkušenosti? Bohužel :(
  7. v té kadiboudě je jen obrovský hrnec a v něm použitý papír :roll: co s tím a jak ji zprovoznit.. z kadibudkou už vubec nevim co jako, čekala jsem jámu a tam hrnec. Nevím 8-o :nevim: :lol:
  8. mraveniště!!! naházela jsem co se dalo do krabice a nechala je znova se zabydlet a mám tedy mraveniště Krabici. Mám ji tam někam si nechat nebo kam s nima? zahubit je nechci. Nenapadá mě žádné využití, asi bych je odnesla.

Zatím vše ještě něco vymyslim.

Tohle je diskuze pro všechny začátečnice, neostýchejte se přidat svoje dotazy !

ps: někomu se asi moje otázky budou zdát k smíchu, ale já fakt vim kulový, jsem holka z města :roll: moc díky za rady

Příspěvek upraven 24.06.11 v 22:31 [/citace]

Jsem taky holka z města a zahradu mám chvilku :lol: Každopádně ještě dodám:

  1. zahrada je živý organismus, nic není definitivní, já neustále něco předělávám a všichni mí známí taky :wink:
  2. seznam se se sousedy, spoustu věcí se dozvíš a možná ti dají nějaké rostlinné přebytky, já takto hodně rostlin dostala. A zas naopak, nějaké jsem poslala dál, jinak by šly na kompost.
  3. Kup si nějakou knížku o pracech v zahradě podle měsíců v roce, usnadní ti to orientaci, co se kdy dělá.

Přeju příjemné zahradničení :D


Reagovat
Re: chuanitka | verunkamandarinka 05.03.12

[citace] chuanitka píše: [citace] verunkamandarinka píše: Ahoj, koupila jsem si zahrádku… :potlesk: jupí.. hmm, ale já nevlastnila nikdy ani květináč a ted nevím vo s ní :mrgreen: Má přes 540m, je tam dřevěná bouda a kadibouda a jinak celé tráva. Tím myslím ani keř nebo stromek kytka nic. Země je plná děr a boulí, myši a krtci zřejmě nebo kdo :-D Jo ještě je tam asi 6 let stará betonová deska, pán říkal, že se na ní muže pak něco postavit, ale když jsem pak ten mech a plevel z toho chtěla dostat, bylo mi jasné, že na tomhle už fakt ne. Je to měkký. O těch prknech kolem nemluvim, ty jdou samotný, jen se na ně blbě podívám. Starou pujčenou sekačkou jsem se snažila sekat, no nějak jsem přišla na to jak ji dát co nejvíš, abych se vubec pohla z místa, ty nerovnosti fakt katastrofa. Můžete mi někdo poradit, co tam mám v první řadě udělat? a jinak moje otázky…

  1. jak se zbavim ohromných bodláků aby už nerostly?

Roundupem nebo jiným herbicidem.

  1. jak to mám srovnat, když země musí být stále jakoby šikmo kvůli vodě aby odtékala, celá kolonie je šikmo. Soused říkal že tam stojí pak voda.

Myslím, že nesrovnáš. Ale když uděláš záhony, na tom porytém se voda držet nebude :wink:

  1. jak zjistím co mám za půdu ?

Existují nějaké laboratoře, ale nikdy jsem je nevyužila, zkus googlit.

  1. jak a kde vytvořit kompost a jak ho správně používat? co tam dávat nedávat?

Velmi široká a komplikovaná problematika, zkus googlit :) Každopádně tam nedávej větvičky (moje zkušenost :mrgreen: )

  1. mám desku uplně zrušit nebo tam dát sezení?

Dala bych tam sezení a časem uvidíš.

  1. opravdu si musím sudy na deštovku koupit? nejdou sehnat nějak jinak? kde? Já je sehnala u nás v práci (výroba stavební chemie), ale i tam se „cizincům“ prodávaly :roll:
  2. možná by to chtělo navest i hlínu abych srovnala kraj, který je oproti zbytku dost zapadlí, kde jí mám vzít? Zkus se zeptat sousedů.
  3. když koukáte na fotku, jak byste si to tam udělaly? kam záhony? budu chtít něco pěstovat, ale kam s nima? Popřemýšlej, co chceš pěstovat. Nějaké ovoce? (= stromy) Keře? Okrasné stromy? Okrasné keře? Kolik zeleniny? Skalku? Kde bude posezení? A doporučuju i nějaký tichý kout na čtení a lenošení :wink: Z toho vycházej :)
  4. je něco co mohu zasadit ještě ted z bylinek a zeleniny?? popř. jak? Já bych klidně zasázela trvalky :wink:
  5. tý jo to je otázek co… Sousedé nám vyloženě čumí do talíře, můžu na plot mezi námi dát rákos? nebo nesmím. Určitě můžeš, ale informuj se, čí je plot.
  6. číhám na rychlerostoucí kouzelný živý plot Jilm sibiřský, Ulmus Pumila, Turkestánský brest, máte už někdo zkušenosti? Bohužel :(
  7. v té kadiboudě je jen obrovský hrnec a v něm použitý papír :roll: co s tím a jak ji zprovoznit.. z kadibudkou už vubec nevim co jako, čekala jsem jámu a tam hrnec. Nevím 8-o :nevim: :lol:
  8. mraveniště!!! naházela jsem co se dalo do krabice a nechala je znova se zabydlet a mám tedy mraveniště Krabici. Mám ji tam někam si nechat nebo kam s nima? zahubit je nechci. Nenapadá mě žádné využití, asi bych je odnesla.

Zatím vše ještě něco vymyslim.

Tohle je diskuze pro všechny začátečnice, neostýchejte se přidat svoje dotazy !

ps: někomu se asi moje otázky budou zdát k smíchu, ale já fakt vim kulový, jsem holka z města :roll: moc díky za rady

Příspěvek upraven 24.06.11 v 22:31 [/citace]

Jsem taky holka z města a zahradu mám chvilku :lol: Každopádně ještě dodám:

  1. zahrada je živý organismus, nic není definitivní, já neustále něco předělávám a všichni mí známí taky :wink:
  2. seznam se se sousedy, spoustu věcí se dozvíš a možná ti dají nějaké rostlinné přebytky, já takto hodně rostlin dostala. A zas naopak, nějaké jsem poslala dál, jinak by šly na kompost.
  3. Kup si nějakou knížku o pracech v zahradě podle měsíců v roce, usnadní ti to orientaci, co se kdy dělá.

Přeju příjemné zahradničení :D [/citace] no vida, z tohodle sem vubec nic neudelala :mrgreen: sem hrozná fakt, zahradu jooooo ale zadarmo asi nebo co…


Reagovat
Re: verunkamandarinka | ZAHRADNÍK 05.03.12

Dovolte abych taky přispěl trošku do diskuze , jelikoš zahradničení je mým koničkem a zároveň i mou prací . Zahrádka je práce na dlouha léta a vždy je spouta možností jak si zdokonalovat a zkrášlovat . První Váš krom musí vést cestou tou aby jste se rozhodla k čemu má sloužit ( jestli zde budete relaxovat a trávit volné chvíle , popřípadě zda budete chtít mít zahradku v užitkovém stylu a pěstovat zde zeleninu a další plodiny a nebo spojit tyto dvě věci dokupy . Popřípadě jakýchkoliv dotazů či rad Vám rád odpovím :D


Reagovat
Re: ZAHRADNÍK | verunkamandarinka 06.03.12

[citace] ZAHRADNÍK píše: Dovolte abych taky přispěl trošku do diskuze , jelikoš zahradničení je mým koničkem a zároveň i mou prací . Zahrádka je práce na dlouha léta a vždy je spouta možností jak si zdokonalovat a zkrášlovat . První Váš krom musí vést cestou tou aby jste se rozhodla k čemu má sloužit ( jestli zde budete relaxovat a trávit volné chvíle , popřípadě zda budete chtít mít zahradku v užitkovém stylu a pěstovat zde zeleninu a další plodiny a nebo spojit tyto dvě věci dokupy . Popřípadě jakýchkoliv dotazů či rad Vám rád odpovím :D [/citace] Dekuju :) Tak tedy hlavne na relax.. ale s tím, že tam budu mít i drobný dobroty. Treba rybíz, jarní cibulku, rajčátka a salát bych moc ráda. Chystám se alespon jednou za dva dny pripravovat salát a to bude spotreba.. Hlavní je že tam nemáme dobrou pudu. Stavěla se tam deska betonová a kdyz neco odkopnu, je to samej kámen písek. Hlína mizerně.

Co ten zázračný živý plot?? ted je nejlepší doba na zasazení píšou a já nevim..


Reagovat
verunkamandarinka 26.06.11

chuan diky moc :palec: vidis nejaka literatura mi nenapadla! Sousedu se ptam, ale vetsinou tam nejsou kdyz ja jo, ja spis jsem akcni pres tyden a to je mrtvo. Jednoho se dycky ptam a ten uz se smeje s jakou otazkou usmevnou prijdu ted. Chtela bych to tam mit hned podle mych predstav, jsem nedockavec, ale to nejde. To jak bude vypadat zahrada nevim, protoze nevim co chci pestovat :mrgreen:


Reagovat
verunkamandarinka 26.06.11

chtela bych libecek, co mam proto udelat? to se kupuje jako treba bazalka v kelimku, nebo seminka musim mit. :-)


Reagovat
verunkamandarinka 26.06.11

nemate nekdo zkusenost s rostlinkama, seminkama z netu? ja nejak neverim ze by to u nas rostlo tyhle nadhery, ale moc bych to chtela vsechno :mrgreen: http://www.mimibazar.cz/bazar.php?…

ten bambus me laka ale jen vedet dopredu jestli to vubec poroste.


Reagovat
chuanitka 26.06.11

[citace] verunkamandarinka píše: chtela bych libecek, co mam proto udelat? to se kupuje jako treba bazalka v kelimku, nebo seminka musim mit. :-) [/citace] Já libeček zasela ze semínek. Pak jsem ho zasadila, nejdřív se tvářil, že se mu tam nelíbí, ale teď je z něj skoro strom :lol: Ale tak dva až tři roky to trvalo :think:


Reagovat
chuanitka 26.06.11

[citace] verunkamandarinka píše: nemate nekdo zkusenost s rostlinkama, seminkama z netu? ja nejak neverim ze by to u nas rostlo tyhle nadhery, ale moc bych to chtela vsechno :mrgreen: http://www.mimibazar.cz/bazar.php?…

ten bambus me laka ale jen vedet dopredu jestli to vubec poroste. [/citace] Hele, třeba keř bych nikdy ze semínka nekupovala, to bys zešedivěla, než vyroste :nevim:

Myslím, že teď už se semínky moc nenaděláš, mají se sít na jaře, i trvalky, teda aspoň co vím já.


Reagovat
chuanitka 26.06.11

A fakt zkus hodit na papír, co chceš pěstovat. Nějaké ovocné stromy? Rybíz/angrešt? Okrasné keře? (Vidím, že jo :lol: ) Kytky? Zeleninu? Nastuduj si něco o kytkách (trvalky, letničky, cibulky, hlízy). Nekupuj páté přes deváté bez plánu, nebude to vypadat dobře. A ze začátku kupuj spíš nenáročné rostliny.

A projdi si na internetu fotky zahrad, abys zjistila, co se ti líbí. Líbí se ti dřevěné prvky? Popínavé rostliny? Kameny? Trpaslíci? :mrgreen:

Jinak tě chápu, já na začátku taky chtěla VŠECHNO :lol:


Reagovat
verunkamandarinka 27.06.11

se mnou je to hrozne tezky, me se libi neco a u dalsiho obrazku to menim. Pak teda ze takhle a za tyden vidim neco jinyho co me uchvati a zase jinak, nedokazu se rozhodnout co chci. A hlavne jak chci aby to tam vypadalo, furt si rikam ze jinak by to vypadalo treba lip a nechci o to prijit :-? pakarna

ale diky ti :palec:


Reagovat
liška 27.06.11

To je krásná diskuze :mrgreen: , já to taky chápu, dostali jsme zahradu v naprosto dezolátním stavu a dnes (asi po 8 letech si říkám, že je to fajn :wink: ) Takže ho´d si na papír, co tam být musí… Pro mě pergola + něco na nářadíčko, jak často tam budeš jezdit? Podle toho záhony (zelenina, jahody), ovocné keře (rybíz, malina, angrešt, na plot beztrnnou ostružinu), nevím jak moc ovocné stromky(stříhání, stříkání), a pak ta paráda okolo. Mrkni na MMB do diskuze Zahrádka, kytičky, zahradničení, poptej se i tam, mrkni k ženským do rodinných fotek, mají tam úžasné zahrady. Záhony mám ohraničené cetrisem (cementotřísk. deskou), v tom mám i maliny, jahody na černé netkané textilii, nepleju, jen hnojím a sklízím :wink: Veškeré kvítka mám v netkance a zasypané kůrou, takže nekopu, nepleju, nedřu jen se kochám… Miluju záhony a keře do oblouků a půloblouků… na jaře si kupuj ty narcisy, co mají v obchoďácích, doma udělají parádu, pak je dáš do země. Spousty kytek jsem dostala od sousedů a známých, teď už i já přebytky házím za plot sousedům :mrgreen: Zjisti si blízké zahradictví, nevím, odkud jsi, ale my na kytky jezdíme do Věžek u Kroměříže, tam jsou i za super ceny… Už mě nic nenapadá… Chuanitka odpověděla krásně :wink: Jo, ta kadibudka, dá se koupit něco na suchý záchod, to ti to houno rozloží, hm, kde jsem to jen viděla :think: Naši mají kabibudku na zahradě a nemají vykopanou díru, a v poho.


Reagovat
liška 27.06.11

Jo, a hlavně si to rozplánuj, zvlášť okrasnou část a zvlášť zeleninu, ať se to nebije :-D


Reagovat
verunkamandarinka 29.06.11

díky (zatím :-D ) liško :palec:


Reagovat
amazonka01 04.07.11

[citace] liška píše: Jo, a hlavně si to rozplánuj, zvlášť okrasnou část a zvlášť zeleninu, ať se to nebije :-D [/citace]

Ono se to nebije, ale krásně doplňuje. Bylinky tvoří parťáky k okrasným květinám a ke stromkům, zelenina může být i barevná, a okrasné květiny sluší (a pomáhají) v zeleninových záhoncích. Dál třeba takový muchovník nádherně kvete na jaře, dá chutné plody v létě a na podzim se rozsvítí do červena.

Kompost je super schovat a nějaký keř, ideální je bezinka, ale i když je to báječný keřík, tak chápu, že na malé zahrádce je moc rozpínavý. Ale existuje v červenolisté, nebo i červenolisté krajkové verzi a to už je paráda i užitek dohromady.

Místo srovnání terénu bych vytvořila terasy pro záhonky.

Na bodláky roundup, svaly a pot (a nenechat vykvést)

První rok bych nakoupila sazeničky různých TRVALEK, a klidně je chaoticky rozmístila (na letničky je už pozdě, ale je čas vyset dvouletky), není problém je pak přesadit. Takže rudbekie, kopretiny, floxy, astry, echinacey, pivoňky. Pak si naplánovat kam se stromky, ty se vysadí na podzim, dtto keře, udělají kostru zahrady. Vyrobila bych ještě záhonek na jahody (ty se taky za chvíli budou sázet), na podzim k nim můžeš dát česnek (budou si pomáhat, a bude dvojí užitek).

No a přes zimu si můžeš naplánovat zbytek :)


Reagovat
merett 05.07.11

ahoj, my máme zahradu asi měsíc a už jsem taky hledala co bych kde bych. Našla jsem dobrou diskuzi na zahrada.cz a celý večery prosedím tam. Zatím jsme posekali trávník, my tam teda máme samej keř a mini stromky co se ujali jak neco přiletělo tak se toho snažíme zbavit. Manžel udělala malej záhonek a zkusili jsme cvicně dát ředkvičky, mrkev a špenát… uvidíme co se ujme a jak bude zelenina reagovat na půdu. Už je všechno venku tak to tak zlý nebude :-D Už mám objednané jahody abych je v září mohla zasadit a příští rok měla úrodu, zasadili jsme už kanadskou borůvku, maliny a červený rybíz, vše se ujalo, na rybízku bylo dokonce už i pár červených kuliček :-D

Ráda s tebou budu diskuzi sledovat a budu čekat na každej dobrej nápad co s novou zahrádkou


Reagovat
kyti5 05.07.11

Záhon na jahody si dobře vyhnojte a sázet můžete již v srpnu, aby do zimy se sazenice pěkně ujaly a dobře mohly přezimovat

nyní už sázejte klidně trvalky, třeba získáte od známých … založte si třeba malé vřesoviště -vřesy jsou krásné a vděčné -mají rády rašelinu.


Reagovat
merett 05.07.11

kytičky už sázím taky co mi kdo kde dá a nebo co jsem koupila semínka ve výprodejích a bylo na nich napsané že se sejí ted v lete do kelímku a napodzim jdou ven, sáček stál okolo 5kč a mají toho všude dost na výběr.

čím se hnojí záhon na jahody? Sazenice mám objednané v Sempra Turnov a pán mi psal že je posílají až začátkem září, že prý jsou sazenice silnější a není tolik horko. Tak nevím co je lepší…


Reagovat
kyti5 05.07.11

nejlepší je hnůj nebo kompost a připravit si záhon pěkně předem , pokud vám to sdělil tak dobře , každý to děláme jinak… jistě sází se i v září :-D :lol:


Reagovat
merett 06.07.11

mě to září taky překvapilo, plánovala jsem srpen protože se v září budu valit jak sud (mesíc před porodem :-D) ale co už, když mi je pošlou tak pozde. Děkuji za info, záhonek začneme připravovat co nejdřív :palec:


Reagovat
Magdalenka73 08.07.11

Začátek září určitě stačí, ale pokud chcete už příští rok hezkou úrodu, je lépe sázet do konce července.


Reagovat
kyti5 08.07.11

ano my hned taky vždy sázeli jak odplodily jahody ,tak se likvidovaly a dávala se nová sadba čím dřív tím líp


Reagovat
Jura007 09.07.11

merett: jahody je asi nejlepší hnojit KRISTALONEM na jahody (existuje ho víc druhů, na různé rostliny), za minulého režimu existovalo speciálně na jahody hnojivo FRAGARIN, ještě teď ho někde občas zahlédnu.

Pod jakoukoli rostlinu na zahrádce se může 2–3krát do roka podhodit „Zahradnický substrát“, tím nikdo nic nepokazí. Navíc v sobě obsahuje malé množství umělého hnojiva, které se složením blíží KRISTALONU.

Apropó, nechceš na podzim sadbu netřesků? Musím je na podzim trochu přebrat, už se mně přemnžily. Klidně je v Brně přivezu kamkoli a ony ty potvůrky vydrží klidně 4–5 dní bez vody…


Reagovat
merett 10.07.11

[citace] Jura007 píše: merett: jahody je asi nejlepší hnojit KRISTALONEM na jahody (existuje ho víc druhů, na různé rostliny), za minulého režimu existovalo speciálně na jahody hnojivo FRAGARIN, ještě teď ho někde občas zahlédnu.

Pod jakoukoli rostlinu na zahrádce se může 2–3krát do roka podhodit „Zahradnický substrát“, tím nikdo nic nepokazí. Navíc v sobě obsahuje malé množství umělého hnojiva, které se složením blíží KRISTALONU.

Apropó, nechceš na podzim sadbu netřesků? Musím je na podzim trochu přebrat, už se mně přemnžily. Klidně je v Brně přivezu kamkoli a ony ty potvůrky vydrží klidně 4–5 dní bez vody… [/citace] juro, díky za nabídku, do podzimu si to nechám projít hlavou kam by se daly umístit :-)


Reagovat
Neoenc 14.07.11

ad ot.zázračný živý plot (jinak s prckem nestíhám číst a psát) KOupili jsme a letos na jaře zasadili, přišli asi 30cm stromečky a teď máme pěkné keříky vysoké cca 80 cm. Vypadá to moc dobře.


Reagovat
Re: Neoenc | verunkamandarinka 05.03.12

Ahoj… tak jsem uplne prestala psát, pač jsem to vzdala a venovala se jen novému bytu. Zahradničit chci začít ted na jaře, takze znova vsechno od začátku.. i malinký napad co jsem mela pred zimou nemám. Vse tam je tak jak na fotce stále. Co s tou kadibudkou starou? :nevim: Co byste momentálne s takovou zahrádkou delaly vy?


Reagovat
60 05.03.12

To je krásně řečeno,že zahrádka je práce i potěšení na celý život :kytka: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :palec: :palec:


Reagovat
tavenco 02.04.12

dobrý den asi jsme na tom stejně zkusme dát hlavy dohromady a třeba to spolu zvládnem děkuji za odpověd a těším se Jurášek j. morava


Reagovat
Re: tavenco | verunkamandarinka 24.04.12

no jenomze sem nikdo moc nechodí tak to nevim co budem delat 8)


Reagovat
Re: verunkamandarinka | Marysska07 17.08.13

Celou diskusi jsem nečetla, ale pokud není dobrá půda a přece jen chcete něco pěstova, šla bych do zvýšených záhonů, sehnat někde prkna a udělat tak 30cm záhonky. poohlédnout se, jestli nemáte blízko kompostárnu a dovézt si nebo si nechat dovézt kompost. Začala bych s menším a postupně přidávala. A pak to hlavní – založit si svůj kompost – na rostlinné zbytky z kuchyně, na neagresivní plevel, trávu. Pro keře bych volila vyhloubit díru aspoň 50×50cm koupila zeminu v hobby marketech a zasadila. Ona příroda si pomůže, a zázraky nečekat během jednoho roku :mrgreen: Jo, a rajčata už druhým rokem pěstuji a PVC pytlích /100–120 MY/ před domem na jižní straně a úroda je fantastická. Rajské mají rády nohy v teple. Akorát při vedrech aspoň 2× zalévat.


Reagovat
Anonymni 02.06.22

Ono se to nezdá, ale kadibudka je fakt hodně potřebná :-D . Všichni při zahradničení koukají na to, aby měli nářadí, květináče, atd., ale na lidské potřeby už nikdo nemyslí :-D . My jsme měli kadibudku několik let. Pak se manžel rozhodl, že předělá starou kůlnu na koupelnu. Zavedl do ní odpady a objednali jsme si záchod, umyvadlo a malý sprchový kout z https://www.top-koupelny.cz/…/zachody-17/ a je to fakt super :-) .


Reagovat
Anonymni 03.08.22

Také jsme si s manželem koupili malou chatu se zahradou, jelikož bydlíme ve městě tak rádi někdy utečeme do přírody. Nejsme již nejmladší a přemýšlíme dokonce i o tom, že bychom se časem na chatu přestěhovali a byt nechali naší dceři. Nedávno manžel chtěl odstěhovat nějaké věci z našeho domu na chatu, a tak mu pomohla půjčovna dodávek, která mu auto půjčila a on s ní vše převezl.


Reagovat
Anonymni 16.08.22

When I read an article on this topic, safetoto the first thought was profound and difficult, and I wondered if others could understand.. My site has a discussion board for articles and photos similar to this topic. Could you please visit me when you have time to discuss this topic?


Reagovat
Anonymni 21.10.22

Já se zase vždy obracím na půjčovnu dodávek Praha. Auto mi přivezli na Zličín a tak jsem ušetřil čas.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.