Diskuze

Co se jinam nevešlo - ostatní

Zahradní světla nebo solární lampy?


admin 05.08.22


Máte u domečku svoji vlastní zahrádku, ale pomalu zjišťujete, že jí něco chybí? Záhonky, stromy i posezení tam máte, přesto to není ono? Nechybí vám náhodou zahradní světla / solární lampy, díky kterým můžete venku strávit víc času?

Pořízení venkovních svítidel neodkládejte



Venkovní osvětlení by v žádném interiéru nemělo chybět. Kromě toho, že mu dodá nový nádech, taky možná odradí zloděje a vandaly (kdo by taky při páchání něčeho podobného chtěl být vidět), postará se i o vaši bezpečnost.

Ruku na srdce. Kolikrát se večer vracíte domů za tmy? Vidíte na příjezdovou cestu, trefíte se klíčem do zámku, neklopýtáte po zahradních cestičkách? Dobře vybrané exteriérové osvětlení se podílí na vaší bezpečnosti, dodá domu na působivosti a také ho chrání před možným poškozením.

Jak vybrat to pravé venkovní svítidlo?



Na trhu je celá řada svítidel do exteriéru, vybrat si to pravé se může zdát jako tvrdý oříšek. Když se ale budete držet našich tipů, poradíte si s tím raz dva.

Tip číslo jedna: Kam osvětlení vybíráte?



Ať už vybíráte světlo do exteriéru nebo interiéru, vždy je na prvním místě odpovědět si na otázku, kam ho vlastně vybíráte. Na stěnu zvolíte nástěnná svítidla, kolem cestiček zase solární zápichy. Na strop terasy zase asi umístíte nějaké závěsné svítidlo, na zem zase nájezdová světla.

Víte, že když vybíráte nástěnná svítidla do exteriéru, vybírat můžete mezi:

  • Venkovními nástěnnými LED svítidly
  • Venkovními nástěnnými svítidly s čidlem pohybu
  • Venkovními nástěnnými svítidly z nerezové oceli
  • Osvětlení čísel domů
  • Venkovního zapuštěného osvětlení


Víte, že i venkovní svítidla jsou dostupná v mnoha stylech a provedení? Pořídit si tak můžete jak svítidlo v industriálním stylu, tak třeba skandinávském, vintage, rustikálním, designovém, antickém nebo třeba námořním.

Tip číslo dva: Pozor na odolnost svítidel



Naše nároky na osvětlení exteriéru by měly být o něco vyšší než na interiérová svítidla, venkovní světla jsou totiž nepřetržitě vystavena rozmarům počasí. Musí zvládnout déšť i slunce, vítr, sníh i bouřky. Jak to poznat? Pohlídejte si IP ochranu.

Svítidla potřebují různý IP kód, v závislosti na tom, kde budou umístěna. IP ochrana se udává číslicemi, které udávají odolnost proti vodě i proti vniknutí mechanických částic. Minimem je u exteriérových svítidel IP44, takové svítidlo je chráněné před vniknutím pevných cizích těles s průměrem 1 mm a větší, zároveň je ale odolné proti vodě stříkající ze všech směrů.

Tip číslo tři: Nebraňte se ani vychytávkám



I svítidla do exteriéru mohou mít vestavěné žárovky, stejně tak mohou disponovat třeba senzorem pohybu nebo senzorem šera.

Tip číslo čtyři: A co solární světla?



Když vybíráte osvětlení do exteriéru, možná řešíte, jak je napojit na zdroj energie. Ne všude je to možné, tak co s tím? Vsaďte na solární svítidla, která žádný zdroj energie nepotřebují. Čerpají ji totiž během dne ze sluníčka.


Reagovat
Anonymni 16.08.22

It's too bad to check your article late. I wonder what it would be if we met a little faster. I want to exchange a little more, but please visit my site casinocommunity and leave a message!!


Reagovat
Anonymni 01.03.23

Já jsem vybrala zahradní osvětlení s LED žárovkami a svítí krásně a spotřeba skoro nulová, což je pro nás úplně ideální, protože manžel zásadně nezhasíná, když přijde ze zahrady domů. Kolikrát se svítí celou noc. Potřebovala bych koupit ještě nějaké malé solární lampičky. Ty se mi taky hrozně líbí :-) .


Reagovat
Anonymni 20.03.23

Určitě bych šel spíše po tom, aby se ta energie využila efektivně a až potom šel tím směrem, že ji budu cpát někam jinam. Třeba nabíjecí stanice pro firmy, nebo pro elektromobily celkově, to je prostě fajn věc, když máte elektrické auto, protože prostě dobíjíte levným sluníčkem. :) Za mě super varianta.


Reagovat

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.



Máte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.